Реконструкція чи знищення?

Автор: Нова Газета

У Кропивницькій міській раді огородження скверу у середмісті пояснили початком підготовчих робіт до його реконструкції.

 

За словами начальника міського управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Романа Лунгола, комплексна реконструкція скверу передбачає першочергову ліквідацію підвалів, демонтаж тимчасових споруд, а також вирубку сухостою та санітарну обрізку дерев. «Підвали під центральним сквером визнані аварійними. Тож найперше маємо зробити сквер безпечним. Їх планується засипати спеціальною сумішшю, яка не підлягає осаду. Після цього почнеться облаштування території», – розповів посадовець.

Роман Лунгол зазначив, що інвестору озвучена чітка вимога – максимально зберегти зелену зону скверу. Його площа складає 63 сотки, для будівництва закладу швидкого харчування потрібно лише 10% від неї. Вся інша територія залишиться під оновленим охайним і затишним сквером з лавками, освітленням, мощеними доріжками та фонтанами. Наразі там 102 дерева, лише 10 з них визнані сухостоями і підлягають видаленню. Для решти проведуть санітарну обрізку, що включає підвищення кількості сонячного світла у сквері. «На мою думку, як кропивничанина, він дуже темний. Коли ми провели лабораторні дослідження кожного дерева, то виявили, що 90% дерев мають грибкові захворювання. Припускаємо, що це через недостатню освітленість території та закислення ґрунту», – додав Роман Лунгол.

Лише після представлення реконструйованого скверу кропивничанам розпочнеться будівництво Макдональдсу. При цьому чітких термінів робіт немає. Як зазначила в.о. начальниці міського управління містобудування та архітектури Ірина Мартинова, наразі інвестор не має дозволу на будівельні роботи у сквері. «На підставі виданих містобудівних умов вони розробляють проєктну документацію. Коли вона буде виготовлена, пройде експертизу, укладуться договори з підрядною організацією та технічним наглядом, тільки тоді вони можуть подати документи на отримання дозволу на виконання основних будівельних робіт», – пояснює Ірина Мартинова.

P.S. 25 жовтня «зелена» активістка, голова ГО «Озеленення Кропивницький» Надія Паливода розпочала безстрокове голодування на площі перед міською радою проти знищення Центрального скверу заради будівництва Макдональдсу. Про це кропивничанка повідомила на своїй сторінці у ФБ.

Жінка вимагає перенести будівництво Макдональдсу в інше місце, повернути сквер у власність міста та у подальшому реконструювати його. «Я змушена вдатися до такого крайнього заходу, як голодування, бо більше не знаю, що робити: останню зелену зону в центрі міста знищують в усіх на очах. Місто без зелених зон перетворюється на монстра, який своїми безликими вулицями з тісно заставленими магазинами і кіосками витягує з тебе всі сили. На таких вулицях погано і незатишно. Звідси хочеться тікати. Але це моє місто. Я хочу тут жити. Я буду стояти тут, під міською радою, скільки зможу. Я не наївна, я знаю, що нічого не зміню і це кодло шакалів не перетвориться на людей.  Але мені так легше. Я буду знати, що зробила все, що могла», – написала Надія у своєму пості.

На початок голодування вага жінки становила 48 кг.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА