Е-лікарняний – важливі роз’яснення для пацієнтів

Автор: Нова Газета

Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи  на бланках та які смс-повідомлення необхідно отримати під час оформлення тимчасової непрацездатності?

 

Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

• Як виглядає оформлення е-лікарняних?

Тепер жодних бланків, де зазначено, чим ви хворіли! Якщо ви захворіли, насамперед потрібно звернутися до лікаря, який проведе медичний огляд та призначить лікування. Якщо виявиться, що у зв’язку зі станом здоров’я вам потрібно «піти на лікарняний», лікар створить електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Цей електронний документ підтверджує вашу непрацездатність протягом прогнозованого періоду. І на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (далі – МВТН) буде сформовано ваш електронний лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності. В особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду ви можете переглянути ваші листки непрацездатності.

• На що варто звернути увагу у лікаря, коли «йдеш на лікарняний»?

Під час створення лікарем МВТНа пацієнтам рекомендується перевірити коректність введеної лікарем інформації. А ще важливо отримати смс-повідомлення від електронної системи охорони здоров’я. Якщо не отримали – перевірте актуальність внесеного в систему номера телефону. Отримане повідомлення міститиме 16 значний номер МВНТ і підтверджує, що він був створений саме вам.

• Як ви дізнаєтеся, що е-лікарняний оформлено успішно?

Фактом підтвердження успішного формування електронного лікарняного є отримання другого смс-повідомлення, цього разу – від Пенсійного фонду України. Його ви отримаєте якщо зареєструвалися на порталі Пенсійного фонду і там зазначили саме цей спосіб комунікації. Важливо розуміти, що успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності ваших даних в Реєстрі застрахованих осіб. Їх має подати ваш роботодавець.

• В яких випадках вам можуть не прийти 2 смс-повідомлення?

1. Від електронної системи охорони здоров’я не прийде смс-повідомлення, якщо:

– у системі неактуальний ваш номер телефону,

– ви не обрали цей спосіб комунікації,

– у вас змінилися персональні дані (наприклад, номер паспорта), а ви не повідомили про це лікаря,

– якщо МВТН був помилково створений не вам.

2. Від Пенсійного фонду не прийде смс-повідомлення, якщо:

– ви не зареєструвалися в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду та не обрали цей спосіб комунікації,

– в особистому кабінеті неактуальний номер телефону,

– ви офіційно не працевлаштовані та в реєстрі відсутні дані про сплату ЄСВ,

– ви не є застрахованою особою і ваші дані відсутні в Реєстрі застрахованих осіб,

– ваш роботодавець не подав ваші дані для внесення в РЗО.

Якщо електронний лікарняний не був сформований, у такому випадку вам слід запитати у лікаря, чи надходила відповідь від Електронного реєстру листків непрацездатності. Якщо буде з’ясовано, що «запис не знайдено», а пацієнт є застрахованою особою, необхідно звернутися до роботодавця або на гарячу лінію Пенсійного фонду України – телефон  0 800 503 753.

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА