Російські ракети забрали життя волонтерки з Онуфріївщини

Автор: Нова Газета

27 червня під час ракетного удару по ТЦ «Амстор» у Кременчуці загинула Ольга Павленко із села Успенки Онуфріївської громади. Про це повідомляє пресслужба Онуфріївської селищної ради.

 

Ольга багато років вела мистецьку студію «Кольорово» в Кременчуці, кулінарну школу для дорослих та кулінарну студію для дітей, мала ресторацію експериментальної кухні.

Ольга написала і видала книгу кулінарних рецептів з різних регіонів України, які збирала особисто. Проводила благодійні аукціони, де продавались роботи її учнів, а виручені кошти віддавала на лікування хворих дітей.

Нещодавно в одній зі своїх статтей місцева журналістка Руслана Сорока розповідала про міжнародну благодійну діяльність Ольги.

Жінка побувала в багатьох країнах – Німеччині, Польщі, Італії, Греції, Болгарії, США зі своїми мистецькими проєктами, брала участь і в міжнародних, аби популяризувати нашу державу, показати наші національні цінності, які є втіленням українського духу.

23 лютого цього року Ольга разом із донькою Софією вирушили в свою чергову подорож, в Сполучені Штати Америки. Мисткиня отримала запрошення від організації Ukrainian Project на фестиваль «Ватра», що проходив в Орландо (штат Флорида). Тут мала б презентувати свою щойно видану книжку  «ЖУК» (Жива Українська Кухня), а також – мистецькі роботи, читати лекції, проводити майстер-класи. Та в дорозі застала війна.

Для Ольги ці переживання вилились у бажання взяти до рук пензля. Вона створила вісім етюдів за подіями в Бучі, Гостомелі та інших містах України, де рашисти вчинили страшні військові злочини. Сюжети брала зі світлин, які робили журналісти, військові, місцеві жителі і які розлетілись світом, вражаючи тим, що довелось пережити людям.

Так з’явилися #етюдивоєнногочасу про синичку з закривавленою головою, яка прилетіла до вікна одного з будинків у Харкові, про дівчинку з Києва, ляльку-мотанку в руїнах розбомбленого будинку в Бородянці.Ці роботи Ольга залишила для подальшої мистецької місії – участі у тематичній виставці в міській галереї Орландо разом із картинами кількох інших українських художників. А один із етюдів – «Дівчинка з Києва» поїхав до Нью-Йорка і зустрічає відвідувачів в одній із філій відділу захисту дітей.

Ольга та її донька неймовірно чекали на повернення в Україну, бо дуже тяжко було знаходитись далеко від рідної держави, коли вона палає у вогні війни. Їм вдалось доставити в Україну і значний гуманітарний вантаж від діаспорян Флориди – дрон, якісні рації, турнікети, приціли, каски, які були відправлені захисникам.Удома майстриня теж займалась  волонтерством. Зокрема, вносила  благодійні кошти на рахунок Онуфріївської селищної громадської організації «Кредос» для допомоги місцевому добровольчому формуванню «Онуфріївська варта», надала посильну допомогу територіальній обороні м. Кременчука.

«Ольга була цікавою, неординарною особистістю. Дуже шкода втрачати таких людей. Її життя забрав «руській мір», – йдеться у повідомленні селищної ради.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА