Тільники з кавунами. Як переселенка допомагає Херсону з Кропивницького

Автор: Нова Газета

Бренд одягу «S.OVA»  народився у Херсоні десять років тому. За цей час він встиг познайомитися з різними містами України, гучно заявити про себе, як про уособлення українського і якісного, проте через російську агресію став вимушеним переселенцем та тимчасово припинив своє масове виробництво.

 

Світлана Тарасова  з Херсона створила бренд одягу разом зі своїм чоловіком. Вона займалась створенням, а він поширенням готової продукції. Сімейна справа розпочалася з любові до своєї професії та рідного краю.

«Я дизайнер, конструктор одягу за професією. В ній я вже понад 20 років. Починала з виготовлення карнавального одягу, спортивного, потім жіночого у Дніпрі. Вже пізніше у Херсоні з'явився бренд одягу «S.OVA»

Жінка розповідає, що її майстерня займала місце у великому виробничому приміщенні, де були й інші швейні цехи, які відшивали для бренду продукцію на оптові продажі. Пізніше товар відправляли до магазинів Києва, Харкова, Покровська та інших.

У своїй майстерні Світлана займалася виготовленням різного одягу, але в серпні, коли був сезон кавунів, їй спала  на думку ідея зробити тільники з певною тематичною вишивкою.

Світлана родом зі Скадовська – міста і морського порту на березі Джарилгацької затоки Чорного моря. Саме з цим пов'язує свою любов до морської тематики.

«Я народилася в невеличкому курортному містечку біля моря, яке є моєю невід’ємною частиною. Тільники з вишивкою кавуна – втілення смутку за своїм краєм, плюс саме в нашому районі вирощують найсмачніші кавуни в Україні. Цей одяг має морську тематику, яка до того ж виглядає дуже стильно. Є тільники з сердечком та іншою вишивкою, але я вирішила, що потрібно пропагувати наш край саме символом Херсона – кавуном. В мене була можливість замовити вишивку на фабриці, але хотілося зробити саме ручну. Хрестик – це наше, українське, в цьому є особлива енергія. На початку вересня ми випустили першу партію такого одягу», – розповідає Світлана. 

Через повномасштабне вторгнення росії жінка разом зі своїм чоловіком після двох місяців в окупації вирішила виїхати з Херсона до родичів у Кропивницький. Каже, що змогла вивезти лише невеличку кількість літнього одягу, бо він тоненький і займає небагато місця. Склад з іншим одягом, тканини, лекала, які напрацьовувалися роками, та обладнання залишилися у Херсоні. У Кропивницькому після невеликої перерви та психологічного відновлення скооперувалась з дівчиною з Херсона, яка має вдома швейну машинку, та допомагає бренду жити попри все.

«Наразі команди як такої немає, дівчата, з якими працювала, знаходяться за кордоном. Це був колись порівняно великий бізнес, а зараз, скоріше, намагання вижити, водночас бажання допомогти нашим хлопцям і, окрім цього, підтримувати інших ВПО, аби вони мали змогу працювати. Проте якось рухаємося далі. Кожен кавунчик на тільнику вишивається з мріями про повернення на нашу вільну Херсонщину», – каже дизайнерка.

Допомогу військовим Світлана здійснює у вигляді відсотків з продажу тільників, таким чином підтримує херсонський напрямок.

Про теперішній стан майстерні жінка майже нічого не знає.

«Російські військові намагалися виламати двері нашої майстерні, але оскільки вони залізні, то їх тільки погнули. В інших цехах, де змогли відчинити двері, щось шукали. Так сталося не тільки з цим виробничим приміщенням, вони це роблять з усім Херсоном. Відкривають, заходять, беруть те, що їм треба, йдуть далі…»

Тим часом Світлана приєдналась до команди проєкту «Баба Єлька. Мода», який займається репродукцією старовинного одягу, і вже відшила свою першу спідницю. Каже, що це спосіб відволіктися й бути корисною для міста, в якому наразі живе. Однак «S.OVA» чекатиме її у вільному та українському Херсоні, аби жителі різних міст України знову змогли похизуватися вишивкою кавунчика в ділянці серця.

До речі, мама Світлани родом із села Кам`янки Кіровоградської області. Її дівоче прізвище Тільна, від діда-прадіда. Бабусі по материній лінії були гарними майстринями, вправно шили й вишивали....

Фото зі сторінки «S.OVA» в інстаграмі

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА