Із «нуля» – у Ригу

Автор: Нова Газета

Олександрівські волонтери доправили розтрощене авто 93 бригади в Латвію.

 

Розбитий росіянами автомобіль 93 ОМБр «Холодний Яр», якого воїни назвали лагідно «Орлик», вже демонструється на експрес-виставці-інсталяції біля Латвійського військового музею у Ризі, який організував цей захід у співпраці з компанією «Twitterconvoy».

Про це розповів член громадської організації «Справедливість – наш вибір» з Олександрівки Володимир Ковтун і нагадав історію автомобіля.

– Якось обговорювали подальшу співпрацю з нашими латвійськими друзями. Надіслали їм пару відеоматеріалів про те, який вигляд мають автівки ЗСУ після запеклих боїв. Переглянувши відео, латвійці запропонували обміняти автомобіль, який потрапив під обстріл, на новий. Але за умови, що це буде саме те авто, яке було на одному відео. Скажемо відверто, знайти на ділянці фронту понад 2000 кілометрів бойову машину і підрозділ, якому вона належала, було непросто… Та нам це вдалося! Ми вийшли на зв’язок з хлопцями на передовій, яким вона вірно служила, – з воїнами 93-ої ОМБр «Холодний Яр». Вояки розповіли, що автівка знаходиться ще на фронті, у Бахмуті, на нульовій позиції.

По неї поїхали четверо водіїв з Олександрівки. І поїхали не з порожніми руками. Повезли нашим захисникам гуманітарний вантаж (в основному продукти).

– Після повернення чоловіки зізналися, що там, на фронті, безпосередньо на «нулі», отримали чималу дозу адреналіну... – зазначив Володимир Ковтун.

Військові їм розповіли, що свій автомобіль вони шанобливо іменували «Орликом» і вважали його своїм бойовим побратимом, бо це була легендарна техніка. З нею вони пройшли від Сумщини до Донеччини. Автомобіль мав феноменальну живучість! «На жаль, снаряд з орківського танка поставив хрест на його військовій кар’єрі», – бідкалися вояки і майже зі сльозами на очах проводжали свого бойового побратима, який неодноразово рятував їм життя.

Волонтери з Олександрівки доправили «Орлика» у Латвію. «Під опіку» його взяв Латвійський військовий музей у Ризі. А ось у листопаді вирішив організувати експрес-виставку-інсталяцію. Її мета – проілюструвати жорстокість війни та нагадати суспільству, що українські воїни також борються за свободу Латвії та решти Європи. 

– А ще наші латвійські друзі хочуть, щоб жителі Риги, побачивши, якою ціною українці відстоюють свободу та незалежність своєї країни, долучилися до збору коштів на підтримку ЗСУ. До речі, саме за їхнього сприяння «Орлика» на фронті замінив новий автомобіль, – зазначив Володимир Ковтун.

Він впевнений, що історія з «Орликом» ще матиме продовження. А тим часом сюжети про нашу бойову машину транслюють на латвійському телебаченні.

Галина Шевченко

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА