«Ми бачили багато залів, але цей вражає найбільше»

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

«Візьмемо онучок своїх, привеземо їх сюди на конях покататися… Е, ви не схочете, я знаю», – каже жвавий сивий чоловічок своєму сусіду у камуфляжі, всідаючись на передньому ряду актової зали. За віком вони б мали няньчити своїх онуків вдома, але зараз ці чоловіки – пацієнти обласного госпіталю ветеранів війни. 

 

Тим часом медсестра завозить до залу майже-хлопчика, коротко підстриженого, у плетених шкарпетках на ногах, прив’язаних для фіксації до візка. У нього тремтять руки, але світле і розумне обличчя з чорними очима. Це ветеран АТО Сергій, він практично живе у госпіталі, а точніше, у реанімації хірургійного відділення. Із рідних – тільки мачуха…

Застрибують на милицях чоловіки, хто в домашньому светрі, хто в камуфляжі. Бородаті Ісуси із сірими обличчями, худі хлопчики з бородами, які, либонь, почали відрощувати рівно 11 місяців тому. Допомагаю відкрити двері чоловікові на милицях. «Я б зробив це сам!» – каже він, усміхаючись. Останнім заходить веселий вусань, в якого, здається, все усміхається, і вуса в тому числі. 

Попельнасте привезло пацієнтам військового госпіталю концерт. 

«Ми бачили багато залів, але саме цей – коли за глядача – воїни – емоційно вражає найбільше. Ці погляди, ці очі…» – ділиться керівник гурту «СтепDrive», начальник відділу культури, туризму, молоді і спорту та культурної спадщини Попельнастівської сільради Михайло Ковальчук. Це йому належить ідея давати концерти на підтримку ЗСУ селами громади, а також приїхати зі своєю програмою до кропивницьких шпиталів, де лікуються поранені воїни. 

Щоб дібратися до Кропивницького з Попельнастого з усією апаратурою, потрібно орієнтовно п’ять тисяч гривень на транспортні витрати. Відділ культури заручився підтримкою голови громади Олега Волянського, докинули грошей на заправку місцеві господарники. Допомогла організувати концерти у Кропивницькому директорка благодійного фонду «Кропивницький – серце України» Аліна Кривонос.

Михайло Ковальчук розповідає: спільними зусиллями по селах громади вже «наспівали» близько 90 тисяч гривень. Зібрані гроші передають волонтерам тієї місцевості, де виступають. Крім благодійних  концертів на підтримку ЗСУ, у громаді плетуть сітки, виготовляють окопні свічки, печуть пиріжки – все, що роблять у тисячах українських громад з початку війни. 

Напередодні концертів у Кропивницькому зібрані у Попельнастівській громаді смаколики розділили на два госпіталі. До слова, перший концерт в обласному центрі мав бути 21 січня, але того дня евакуаційний потяг саме привіз поранених, тому концерт перенесли на інший день. 

Репертуар гурту «СтепDrive» по-хорошому дивує. «Батько наш Бандера», «Біля тополі», Гімн Української армії, «Човен» та «Місто Марії» ОЕ, «Додому». Ну а коли починаються перші акорди культової «Червоної калини», то й глядачі починають підспівувати. А це дорогого коштує, бо глядачі – особливі – найважливіші люди країни. 

 До речі, як розповів Михайло Ковальчук, гітарист гурту «Степ Drive» Артем Фурдак зараз воює в Херсоні. Михайло Геннадійович називає його «золотим» не лише через уміння грати на гітарі, а й через руду бороду. Чоловік приїхав до Попельнастого із Маріуполя, тут одружився, тут у нього народилося двоє дітей (таких же «золотих»), а коли почалася війна, пішов добровольцем.  Його односельці допомогли забезпечити амуніцією, зараз громада завершує збір на тепловізор. 

Фото автора

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА