Хто має право на «спеціальні» пенсії?

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

Шановна редакціє! Я маю 35 років трудового стажу. За цей період я «заробила» аж півтори тисячі гривень пенсії. Наші ж прокурори, міліціонери та судді мають значно більші. Я розумію, що багатьом таким як я ця ситуація – прикрість, хоча все законно. Але всі говорять про їхні високі пенсії, і ніде не кажуть, скільки конкретно вони отримують. Невже так звані спецпенсії – державна таємниця? Оприлюдніть, якщо можна, хоча б середні цифри. 

Ірина Н., м. Світловодськ

 

 

На відповідний запит «Нової газети» головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повідомило наступне.

У Кіровоградській області станом на 01.02.2015 р. на обліку перебуває 306,5 тис. пенсіонерів. Із них 11,7 тис. отримують пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Середній розмір пенсії по області становить 1434,32 грн (середній розмір пенсій «цивільних» пенсіонерів 1398,28 грн, «військових» 2346,85 грн).

Пенсії, призначені за спеціальними законами (Закони України «Про судоустрій та статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», «Про національний банк України» та ін.) отримують 5,7 тис. осіб, що становить 1,9 % від загальної кількості одержувачів пенсій.

Середній розмір «спеціальних» пенсій становить 3525,33 грн. При цьому, середній розмір пенсій, призначених відповідно до:

Закону України «Про судоустрій та статус суддів» становить – 16273,81 грн;

Закону України «Про статус народного депутата України» – 13557,14 грн;

Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівникам льотно-випробного складу – 6679,69 грн;

Закону України «Про прокуратуру» – 6137,10 грн;

Закону України «Про національний банк України» – 5455,56 грн;

Положення про помічника-консультанта народного депутата України – 3885,71 грн;

Митного Кодексу України – 3575,71 грн;

Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» 3547,05 грн;

Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» 3206,12 грн;

Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» 2874,47 грн;

Закону України «Про державну службу» 2820,69 грн;

Закону України «Про судову експертизу» 2616,67 грн.

Також додамо, що Кабмін пропонує провести урізання спецпенсій. Про це днями заявив міністр соціальної політики Павло Розенко.

За його словами, зараз розробляються і будуть внесені до Верховної Ради відповідні зміни. Вони стосуватимуться питань режимів спеціальних пенсій: будуть посилені вимоги для отримання таких пенсій, буде збільшено необхідний страховий стаж для пільгового виходу на пенсію.

Також будуть внесені певні обмеження на отримання пенсії, у тому числі працюючими пенсіонерами: для прокурорів, суддів, народних депутатів, чиновників тощо. «Елітних» пенсіонерів поставлять перед вибором: або працювати, або отримувати пенсії. 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА