ДО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ – З НАУКОВИМ ПІДХОДОМ

Автор: Нова Газета

Обрати нову назву Кіровограда допомагатимуть вчені всеукраїнського масштабу.  Як повідомила «Перша електронна газета», 2 червня під час прес-конференції анонсували проведення у Кіровограді Всеукраїнської науково-практичної конференції «Перейменувальні процеси в топоніміці як ціннісний вибір українського суспільства».

 

Спікерами презентації заходу стали начальник відділу внутрішньої політики Кіровоградської міськради Сергій Запорожан, член ГО «Спільна дія» Андрій Малик та голова обласного товариства ВУТ «Проствіта» Олександр Ратушняк.

Організаторами заходу є Український інститут національної пам’яті, Інститут української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського НАН України, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Кіровоградська міська рада, Громадська організація «Спільна дія», Кіровоградське обласне товариство ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка.

Загалом у заході візьмуть участь науковці з Кіровограда, Дніпропетровська, Києва, Одеси, Тернополя і Чернігова. Серед них – один з авторів та ініціаторів прийняття «декомунізаціних законів», директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Головною метою заходу є вироблення засадних положень, які у майбутньому будуть використані в процесі перейменування не лише нашого міста, а й населених пунктів усієї України», – підкреслив Андрій Малик.

Як зазначив Олександр Ратушняк, однією з причин ініціювання такої конференції саме в Кіровограді є невизначеність містян щодо нової назви для міста і самої потреби в перейменуванні.

«Те, що зараз відбувається в соцмережах, демонструє повну відсутність конструктиву. А час не чекає – місто треба переіменувати!», – прояснив Олександр Ратушняк.

«Ми маємо відійти від пут тоталітаризму та комуністичної ідеології, однак маємо і розуміти - цей процес не буде простим та швидким. У міської влади є півроку на вироблення нашої позиції, і ми скористаємося нашим правом обирати. Уже на найближчій сесії, котра відбудеться 4 червня, буде прийнято рішення, яким буде створена робоча група для розгляду усіх можливих варіантів та організації громадських слухань стосовно цього питання», – розповів присутнім Сергій Запорожан.

Наукові напрямки конференції:

1. Цивілізаційний вимір зміни топоніміки в Україні.

2. Упорядкування топонімічного ландшафту в контексті процесів декомунізації.

3. Історико-етнологічні, географічні й соціокультурні аспекти процесів перейменування.

Науково-практична конференція «Перейменувальні процеси в топоніміці як ціннісний вибір українського суспільства» відбудеться 11 червня у приміщенні Кіровоградської міської ради (кімн. 426) о 10:00.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА