У Кіровограді має бути вулиця імені Філоретова

Автор: Нова Газета

Із редакційної пошти

9 квітня Верховна Рада України прийняла закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Відбувається активне обговорення нової назви для Кіровограда, та в той же час, десятки вулиць нашого обласного центру ще й досі носять імена катів українського народу. Хоча ми маємо дійсно гідних діячів, які уславили наш край. Світла пам’ять про них має бути увічнена у назвах вулиць міста.

 

Одним із таким знакових імен є ім’я Віктора Філоретова. Він був видатним науковцем, кандидатом історичних наук, деканом факультету історії і права, прекрасним педагогом, керівником. Його трагічна загибель (6 лютого 2011 року) стала великою втратою для тисяч випускників історичного факультету. Він був не просто деканом. Він був дороговказом, прикладом для наслідування, наставником і другом. Неймовірне втілення професіоналізму, інтелекту, лідерства і в той же час щирості, простоти і людяності, надзвичайне почуття гумору і фантастична харизма, уособлення всіх найкращих рис педагога і керівника, науковця і викладача, чоловіка і батька, таким був наш Віктор Миколайович. Його любили і шанували, щиро захоплювалися величчю його особистості, його розумом і відкритістю, готовністю прийти на допомогу, завжди відстоювати права своїх студентів, перейматися проблемами випускників. І нас, випускників, тисячі, в кожному куточку Кіровоградщини, по всій Україні, вчителі і науковці, держслужбовці і підприємці, директори і депутати усіх рівнів. Бо випускники історичного факультету – це когорта людей, об’єднана специфічним світоглядом, особливим ставленням до життя і людей, зав’язана невидимим зв’язком, спільність, що носить потужний відбиток діяльності Віктора Філоретова.

Він дійсно був найкращим у всьому, як вчений-сходознавець міжнародного рівня, автор численних наукових праць, як педагог, якого наслідували і цитували напам’ять, як успішний керівник, талановитий менеджер, що підняв історичний факультет на якісно новий рівень. Великий Вчитель вчителів назавжди житиме в серцях і пам’яті тих, хто його знав, хто мав подароване долею щастя навчатися у нього.

Сьогодні пророчими видаються його слова, сказані ще 2006 року під час вручення дипломів випускникам: «Кожен випуск дає нам розуміння швидкоплинності часу, розуміння обмеженості життя, але це ще більше підкреслює важливість і значущість цієї справи, якою ми займаємось та якою будете займатись ви – навчати людей. І в ці хвилини я, як ніколи чітко, розумію всю велич і всю значущість звання  вчителя, того, хто пов’язує минуле і теперішнє з майбутнім, і від того, як ми будемо працювати, як ми будемо доносити історію до наших дітей, залежить і наше майбутнє, і майбутнє нашої держави. Будьте свідомі цього».

Тому буде абсолютно закономірно, коли одна з вулиць міста Кіровограда, прилеглих до КДПУ
ім. В. Винниченка, носитиме ім’я Віктора Філоретова, знакової постаті в історії нашого краю.

Випускники історичного
факультету 2006 року

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА