В Івано-Благодатному – благодатна земля та активні люди

Автор: Нова Газета

За двадцять кілометрів від Кіровограда розташоване мальовниче село з гарною назвою Івано-Благодатне. Коли в’їжджаєш у нього, перше, що впадає око – це величезна триповерхова школа, збудована у перший рік незалежності України. Фактично це все, що залишилося від його розквіту, який припав на дев’яності роки, коли тут була і власна пекарня, і ковбасний цех, і свинокомплекс.

Нині сільський бюджет наповнюється за рахунок лише земельного податку та й то він невеликий, бо на території лише 800 гектарів орної землі. І хоча в селі працює рибний цех та комунальний заклад «Обласна протитуберкульозна лікарня», прибутковий податок, який нараховується на зарплати їх працівників, забирає район, область та столиця.

«Нам сьогодні пропонують об’єднувати громади, а моя думка така: залиште у сільському бюджеті прибутковий податок – і село виживе», – сказав, зустрічаючи нас, сільський голова Івано-Благодатного Володимир Бобко.

Як же тоді виживає село? Залучає кошти міжнародних програм, просить допомоги у депутатів різних рівнів. Нинішнього року Івано-Благодатне виграло прооонівський проект на заміну вікон у школі на енергоощадні. Понад 400 тисяч гривень будуть спрямовані на створення комфортних умов у навчальному закладі, де нині під одним дахом розташовані і школа, і дитячий садок (на фото вгорі). Окрім того, у школі працюють гуртки та проводять репетиції ансамблі – музично-інструментальний «Добрий час» та дитячий зразковий ансамбль танцю «Любисток». Останній – унікальний колектив, який ставав лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів.

«Наша найвища нагорода – це друге місце Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського. Високу нагороду (золоту відзнаку) цього конкурсу в області, окрім нашого колективу, має лише народний хореографічний ансамбль «Пролісок»», – розповів сільський голова.

Із 115 дітей, які нині відвіду-ють школу та садочок, 80 займаються танцями. Тут облаштовані гарні танцювальні класи для занять: дзеркала, спеціальна підлога та освітлення. «Ось у цьому класі з ремонтом підлоги допомагав народний депутат Станіслав Березкін. Він також посприяв відкриттю додаткової групи у садочку, а ще допомагав з освітленням для багатоповерхових будинків, які розташовані на території сільської ради біля тублікарні», – розповідає сільський голова.

Цікавимося: хто ж займається з дітками танцями. «Я!», – без вагань чуємо у відповідь. Володимир Бобко закінчив Олександрійське училище культури, 10 років танцював в академічному театрі музики, пісні та танцю «Зоряни». Він же і керує танцювальним ансамблем «Любисток».

В Івано-Благодатному не лише гарно танцюють, але й добре грають у футбол та займаються іншими видами спорту – тут створили спортивний клуб «Славія». У нинішньому році село отримало звання «Спортивне село-2015». У сільського голови є мрія облаштувати місцевий стадіон, поставити тут сидіння, засіяти газон спеціальною травою. Для того, щоб сформувати на стадіоні спеціальний газон, потрібна газонокосарка. Знаючи, що народний депутат Станіслав Березкін неодноразово допомагав селу, пан  Володимир звернувся по допомогу в його приймальню.

Газонокосарку передала помічник народного депутата Станіслава Березкіна, депутат обласної ради Ірина Малик.

«Зробимо стадіон, а там реалізуємо ще одну мрію – започаткуємо дитячий районний турнір з футболу серед учнів 6-11 класів. Нині шукаємо фінансування», –  ділиться Володимир Бобко.

Дивлячись на те, як тут досягають результатів, розумієш, що мрія про стадіон та дитячий турнір обов’язково здійсниться, бо в Івано-Благодатному – благодатна земля та активні люди.

 

Оксана МОСУЗЕНКО,
фото автора

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА