У пам’ять про загиблого Героя

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

Люди живуть доти, доки про них пам’ятають. Ця відома істина для нинішньої України актуальна як ніколи. Про це не раз згадували під час відкриття пришкільного дитячого ігрового майданчика в Іванівці Кіровоградського району, яке відбулося 29 липня. 

 

Дата – не випадкова, 29 липня у війні на Донбасі загинув житель цього села Анатолій Бузуляк. Громада Іванівки відзначила річницю загибелі земляка. Частину коштів на майданчик дала мама героя Галина, решту виділив благодійний фонд народного депутата Станіслава Березкіна «Добротвір».

У мітингу взяли участь чимало іванівців, учні школи та представники обласної та районної влад. Виступаючи перед присутніми і ледь стримуючи сльози, мама Анатолія висловила подяку всім причетним до увіковічення пам’яті сина: односельчанам, вчителям, фермерам.

– Щомісяця для мене 29-те число – скорботний день. Величезне дякую усім вам, – сказала Галина Дмитрівна.

Представник народного депутата Наталія Брайченко зазначила, що життя героя не закінчилося 29 липня 2014 року.

– Людина живе доти, доки її пам’ятають. Галина Дмитрівна бачитиме свого сина в дітях, які граються на майданчику. Низький уклін вам за те, що виховали такого сина! – сказала вона, додавши слова подяки і подарунки (спортінвентар) від депутата обласної ради Ірини Малик.

Виступив на мітингу і найкращий друг Анатолія, побратим по зброї Віталій Кравець, який згадав про їхні фронтові будні.

Перерізали символічну стрічку відкриття майданчика мама героя та заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко. Місцеві малюки миттю випробували гойдалки, гірки та інші розваги. 

Як розповіла пані Галина, коли вона отримала матеріальну допомогу з районного бюджету, то не знала, що з нею робити:

– Я її не заслужила. Можна було витратити все на похорон, встановлення пам’ятника, але у мене був такий син, що він сам заробив гроші на все. Тоша був ощадливим – не витрачав кошти абияк. Тоді я вирішила віддати гроші на потреби школи. Тим більше, що в ній знаходиться ще й дитячий садок... Знаєте, Тоша був дуже хорошою людиною. Любив подорожувати, мріяв про сім’ю, про донечку... Та не судилося... Нехай діти пам’ятатимуть мого сина.

Після заходу відбулося покладання квітів до меморіальної дошки на стіні школи та могилі Солдата.

Анатолій Бузуляк народився 29 листопада 1986 року у селі Високі Байраки Кіровоградського району. Закінчив географічний факультет Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. 2009 року уклав контракт на службу в Збройних Силах. Був командиром відділення, заступником командира розвідгрупи 1-го батальйону, 3-го полку спеціального призначення.

29 липня 2014-го року загинув під час виконання бойового завдання, перебуваючи у складі розвідгрупи, яка рятування пілотів збитого літака поблизу міста Сніжного.

Фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА