Долю назви міста вирішить Верховна Рада

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

Ще не встигли заспокоїтися виборчі пристрасті – Кіровоградська міськрада ще старим складом 28 жовтня зібралася на сесійне засідання. Воно викликало значний ажіотаж, адже у порядку денному із трьох десятків питань другим пунктом стояло «Про надання пропозицій до Верховної Ради щодо перейменування міста Кіровограда». З огляду на баталії навколо цієї теми, це питання затьмарило решту пунктів порядку денного. 

 

Зі слів секретаря ради Івана Марковського стало зрозуміло, що напередодні всі фракції погодили попередній варіант проекту рішення. Однак після того, як начальник відділу з питань внутрішньої політики Сергій Запорожан презентував його у сесійні залі, до проекту посипалися пропозиції відредагувати його.

Сам текст озвученого посадовцем проекту рішення щодо перейменування зводився до наступного: взяти до відома результати громадських слухань від 27 серпня, громадського опитування від 25 жовтня та подати на розгляд Верховної Ради результати громадського опитування та протокол територіальної міської комісії з проведення опитування; направити це рішення до ВР у дводенний термін.

Пропозиції ж до проекту зазначеного рішення зводилися до того, щоб внести/не внести до нього пропозицію із конкретною назвою. На внесенні таких правок  активно наполягали прихильники Єлисаветграда, адже результати «опитування» грають їм на руку (більшість респондентів нібито висловилися за Єлисавет). Мовляв, якщо закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» вимагає подати на розгляд Верховної Ради пропозиції щодо перейменування населених пунктів, то так і слід зробити. Закон і справді містить таке положення. Але невиконання його не несе для міськради жодних правових наслідків. Адже той самий закон передбачає «план Б»: «У разі якщо протягом строку, встановленого пунктом 7 цієї статті Закону, пропозиції щодо перейменування населених пунктів… відповідне рішення про перейменування таких населених пунктів… приймається Верховною Радою України на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті».

Зрештою, міськрада не підтримала пропозиції апологетів Єлисаветграда і голосами 41 депутата залишила рішення у первинному вигляді.

Отож, якщо не станеться чогось непередбачуваного, на кшталт ще одного засідання міськради заради зміни цього рішення, то парламент за три місяці обере назву сам.

До речі, наступного дня стало відомо, що народний депутат від Кіровоградщини Олександр Горбунов ініціював внесення на розгляд ВР законопроект, яким пропонує заборонити «присвоювати географічним об’єктам назви, які є іменами або псевдонімами монархів, державних, політичних, військових діячів Російського (Московського) царства, Російської імперії ХІV-ХХ століть або похідними від них, назви, співзвучні з такими іменами або псевдонімами, назви, які містять у собі елементи титулів монархів Російського (Московського) царства, Російської імперії ХІV-ХХ століть».   

Інфографіка «НГ»

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА