Як дитині зі сходу пережити втрати?

Автор: Нова Газета

Двадцятеро батьків з дітьми – переселенців з окупованого сходу − взяли участь в психологічному тренінгу в рамках проекту «У дбайливій оселі – діти веселі!» на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Шевченка (див. «НГ» №49, 48). Тренінг провели практикуючий психолог Оксана Шершень та ініціатор проекту Олена Ткаченко, яка з родиною переїхала з Донецька.

 

Для  дітей бібліотека організувала цікаву програму, а батьки в цей час разом з психологом шукали відповіді на запитання: як допомогти дитині швидше адаптуватися до нових умов та пережити втрати?

Історії переселенців вражають. Валентина переїхала з 8-річною донечкою з Луганська: «Мы выехали, потому что ребенок сказал: «Я хочу жить!» Діана приїхала в Кіровоград з 1,5-річною дитиною, сестрою, мамою та чоловіком: «У моего ребенка на почве пережитого, начался дерматит. Нас не понимают в детской поликлинике, мы там никому не нужны. Моя сестра пока не нашла общего языка со своими сверстниками в школе».

Борис із Тетяною перебралися зі сходу з великою родиною – у них семеро дітей: «Сначала мы приехали в Александрию. Жили там в гостинице. Потом решили переехать в Кировоград, чудом нашли квартиру. Смотрели много вариантов, но, к сожалению, нам они не подходили. На остановке случайно разговорились с мужчиной, а он сдавал 4-комнатную квартиру. Сняли, сейчас старшие дети учатся в школе, а младшие  – дома. Государство платит нам с женой заработную плату и деньги на детей, поскольку мы создали детский дом семейного типа. Квартиру мы оплачиваем с этих денег. Найти работу в Кировограде я не могу».

− Проблеми батьків-переселенців дуже схожі. Вони шукають роботу, житло, влаштовують дітей у школи та дитячі садочки, шукають, де підстригти дитину чи випрати речі безкоштовно, бо на все не вистачає коштів. Зрозуміло, що в такій ситуації менше часу залишається на дитину, ми подали проект, щоб привернути увагу до психологічних проблем дитини, − зазначає голова громадської організації «Спільна дія» Ірина Малик.

За словами тренера Оксани Шершень, довірлива обстановка на тренінгу показала, наскільки сьогодні важливий професійний підхід психологів у діагностиці стану дитини, що пережила військові дії на Сході. «З дитиною, яка пережила втрати, повинна проводитися системна корекційна робота», – підкреслила тренер-психолог. Батьки, які взяли участь у тренінгу, відзначили, що подібні заходи дуже потрібні, вони домагають скоректувати їхню модель поведінки, а як результат – зробити щасливою дитину.

Громадська організація «Спільна дія» видала буклети з порадами батькам та психологам, вони розповсюджені у школах міста, серед психологів та переселенців.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА