Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Мстислав Банік: «Ми створюємо цифрову державу, у центрі якої людина!»

Мабуть, не найдеться людини, яка не чула б термінів «цифрова держава» або «держава в смартфоні». Проте не кожен розуміє значень цих слів до кінця і які переваги це дає для пересічних громадян країни. Саме про те, як нові технології дозволять істотно спростити життя, звести до мінімуму бюрократію, підтвердити особистість і надати будь-який інший документ за допомогою тільки натискання кнопки на смартфоні,  розповів керівник проєкту «Дія» Мстислав Банік під час колективного інтерв’ю з регіональними журналістами Кропивницького і Кіровоградської області. Зустріч відбулась у рамках спільного проєкту Українського кризового медіацентру та Естонського центру східного партнерства.

Детальніше...

Як ми його ледь не втратили

Сьогодні будівля Спеціалізованої медико-санітарної частини №19 на околиці Кропивницького (у народі її звуть шахтарською, бо обслуговувала переважно персонал Інгульської урановидобувної шахти) нагадує велетня, який завмер. Навколо нього не стоять десятки автівок, у дворі не видно кремезних шахтарів, оповитих димом цигарок, – як раніше, а надвечір тьмяне світло визирає лише з кількох вікон на одному поверсі. Вже котрий рік тут функціонує лише одне відділення – ортопедично-травматологічне.

Детальніше...

У цих іграшках присутнє душевне тепло. Його ви точно в магазині не купите

Проходячи повз незвичну машину з відкритим багажникам, я не могла не зупинитися. Звідти на мене дивилась справжня казка. Зайчики, собачки, пупси, ляльки, котики і жабки – кожен має свій яскравий образ, продуманий до найдрібніших деталей. Милуючись, не могла не поцікавитися авторкою цих шедеврів, а заодно і напроситися в гості, щоб на власні очі побачити, як народжується інтер’єрна лялька.

Детальніше...

Урбаністка Олександра Ткаченко – про те, чому Кропивницький не має бути маленьким Парижем

Олександра Ткаченко родом із Кропивницького, проте ось уже п’ять років живе і працює в Роттердамі. Закінчивши Київський державний університет будівництва та архітектури та після кількох успішних проектів в столиці (зокрема Олександра була одна із тих, хто працював над створенням Мапи Реновації*), вона поїхала навчатися в Нідерланди. Проте навіть там вона не перестала думати про … Кропивницький. Тому й організувала об’єднання «Урбаністика.Кропивницький», щоб зацікавити молодь темою архітектури міста, надихнути та підтримати місцеві молодіжні ініціативи.

Детальніше...

Факти і роз’яснення про вакцинацію від COVID-19 на Кіровоградщині

Чи не з перших днів пандемії COVID-19 науковці всього світу працюють над створенням вакцин. Наразі відомо понад 250 їх варіацій, 13 із яких пройшли чи проходять третій етап клінічних досліджень. На світовому ринку вже доступні препарати Pfizer (спільний проєкт США і Німеччини), AstraZeneca (Велика Британія), Novavax (ліцензія США, виробник – Індія), Moderna (США), Sinovac (Китай). Найбільше країн уклали договори на закупівлю американо-німецької Pfizer і британська AstraZeneca.

Детальніше...