Некролог «Ері»

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Недавно я згадувала в колонці про передачу, яку транслювало радіо «Ера». Вона мала назву «Ранок великої країни».

Той «Ранок» настав незмінним прогресивним супутником моїх ранків і ранків тисяч українців. Він додавав снаги і надії на те, що Україна велика не лише за займаною площею, що наш геополітичний потенціал таки здатен прокинутися, і ми ще встигнемо стати свідками реального європейського розвитку нашої країни.

Віднедавна на радіо «Ера» (першій і єдиній недержавній розмовній  радіостанції в Україні) замість «Ранку великої країни» кілька годин ефіру займає російський журналіст Матвій Ганапольський – колишній ведучий радіостанції «Ехо Москви» та радіо «Вєсті». «Виписаний» із Росії елітний ведучий із перших ефірів досить різко почав нав’язувати слухачам власну думку та вправлятися в хамстві стосовно додзвонювачів в ефір. Мало того, це «світило» журналістики дозволяє собі в ефірі такі слова, як «чувачок, жесткач, ні фіга, казьол, бардак…». Вершиною стали його слова, які він сказав про Надію Савченко: «Баба з яйцями».

Частина слухачів відразу відчула, що колись улюблене радіо різко змінило курс, тому й оголосили бойкот. Крім того, на радіо посипалися запитання і листи (наприклад, читачі з Естонії надіслали колективний лист із проханням пояснити, чому на українському радіо ведучий працює російською мовою, користуючись основними меседжами російської пропаганди). Дехто навіть висловив думку, що радіостанцію захопили росіяни і запропонував подати сигнал про порятунок.

 Сьогодні до керма радіо, раніше відомого своєю патріотичною позицією, стали російські медіа-
менеджери (воно й не дивно, адже власником радіо та однойменного телеканалу є близький до Віктора Януковича депутат і бізнесмен Деркач). Так і проситься аналогія з російським гуманітарним конвоєм. Ось куди він пробрався – на не окуповану територію, яка з такими «розкладами» ризикує стати окупованою.

«Ранок великої країни» зник з ефіру з першого березня – саме з того часу стартувало нове шоу. Потрібна людина на потрібній посаді робить свою справу: Ганапольський вміло маніпулює свідомістю тих, хто ще залишився його слухачами. Цікаво, на який рівень інтелекту розрахована програма «Ранок із Ганапольським»? Але ж попит породжує пропозицію…

Я вимикаю радіо «Ера», бо звикла до «Ранку великої країни», а не сировинного придатка колишньої імперії.

Погано, коли в середині країни немає винних. Це розслабляє. У своїй біді ось ми знову звинувачуємо чужих. І таких ганапольських, на жаль, багато. Бачте, кожна наша біда має прізвище.

Пам’ятаєте, в минулому номері ми розповідали про волонтерів з Америки і Німеччини, які розповідають українцям про можливості розвитку? Ось інформація для рівноваги: в одному з наступних номерів ми розповімо про кіровоградця, який з волонтерською місією поїхав у Мозамбік. Там за мішок кукурудзи можна купити будинок, а за жменю цукерок тобі виконають будь-яке прохання. Тобто, якщо бути невиправним оптимістом, то не все так погано в нашому домі.