БОЖЕ, БЕРЕЖИ БЕРЕЖИНКИ

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Новини про земельне рейдерство стали звичайними в інформаційному полі Кіровоградщини і всієї України. Злинка Маловисківського району, Данилова Балка Благовіщенського, господарство «Червоний землероб» у Бобринецькому районі…

В усіх випадках схеми рейдерства подібні і все частіше до юридичних махінацій із документами додаються силові захоплення з вогнепальною зброєю і постраждалими, протести місцевих жителів і учасники АТО, якими часто маніпулюють, і вимагання звільнення очільників області. А процвітання корупції, слабкі кадрові зміни на місцях і пасивність голів облради та ОДА дозволяють відбуватися неймовірним подіям.

Маємо черговий сумний приклад і на Кіровоградщині:  у Бережинці Кіровоградського району конфлікт (а він почався ще у квітні) навколо господарства «Нива-2010» вийшов на новий рівень – із віп-персонами-нардепами, журналістами і навіть кров’ю.

Центральна область, родючі чорноземи, голова обласної державної адміністрації з аграрним минулим, лялькарство і поява «аграрних самооборон». Все це – головні теги сьогоднішньої всеукраїнської земельної кризи.

«У минулому році, коли можновладці лише почали говорити про наміри відкрити ринок земель сільськогосподарського призначення, на сільськогосподарських виробників і фермерів було вчинено 6800 рейдерських атак. В результаті близько 2000 фермерських господарств, у яких працювало 40 тисяч працівників, були знищені», − пише видання «Лівий берег».У нинішньому році ця статистика змінилася і не в кращий бік.

Так воюємо, що вже як мухи на мед поз’їжджалися політики, щоб попіаритися на земельному конфлікті. У Бережинці хто тільки не був: і народний депутат Семен Семенченко, який, здається, після невдалого піару на блокаді Донбасу шукає нову тему для самореклами. Побував одіозний Міхеіл Саакашвілі, він у свою чергу пообіцяв переказати проблему жителів Бережинки Президенту, намагався примирити конфлікт голова облради Олександр Чорноіваненко (хоча станом на 3 липня на офіційному сайті обласної ради про це ні слова), кілька разів їздив «мирити сторони» до Бережинки голова ОДА Сергій Кузьменко (хоча згодом заявив, що все має відбуватися в правовому полі і він не має права втручатися в дії Нацполіції, яка, нагадаємо, тикала непристойні жести в камери журналістам і лупцювала людей не гірше «київського беркуту»).

Та все могло б бути простіше, якби не так складно. Очевидно, що рейдерство − це величезна проблема, яку варто розглядати і вирішувати на державному рівні, із втручанням Верховної Ради та Президента – адже все це відбувається задовго до того, як прийняті офіційні правила продажу землі. Очевидно, щось пішло не так в інформаційній підготовці українців до запуску ринку землі або ж ми вже бачимо невеличку репетицію того, як це відбуватиметься після офіційного старту.

Боже, бережи Бережинки, по всій Україні…

Loading...