МІНІСТР І ПЛАЦКАРТ

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Цього тижня ложечкою меду в бочці дьогтю (українському політикумі) стало дві новини. Міністри почали без попередження відвідувати різні куточки України.

Сталося те, з чого на думку багатьох українців, мали б починати свою роботу багато чиновників високих рангів – бачити, чим живуть «низи». Бачити свій народ у природньому середовищі, а не  в білосніжних сорочках і при краватках цілувати короваї і усміхатися при вигляді потьомкінських сіл. На жаль, вже понад двадцять років незалежності міністри проводять оглядини саме за такими сценаріями – на червоних доріжках і тільки там, де здається, все добре.

Отже, міністр інфраструктури Володимир Омелян пішов, точніше поїхав у народ – помандрував поїздом Київ-Дніпро. Та ще й плацкартному вагоні! (Це важко уявити ще якихось п’ять років тому, коли про те, що їде якесь цабе з Києва, сповіщали мигалки і колона броньованих мерседесів).

Правда, міністру пощастило: поїзд був відремонтований, тому усіх принад старого українського вагону-душогубки з вікнами, які не відкриваються, кондиціонерами, які, здається, ніколи не працювали, і з вонючими туалетами він не перевірив на собі.

«Спеціально взяв плацкарт і, традиційно, без попередження! Наступного разу поїдемо плацкартом із новим очільником УЗ, аби дискусія була не скільки мільйонів зарплати він має отримати, а який сервіс отримують пасажири залізниці! Як на мене, добра ідея, щоб чиновники їздили плацкартом, тоді реформи підуть швидше. Вагони оглянув усі. Після ремонту, чисті.

З мінусів – волога білизна і нестерпна задуха на початку подорожі. Зате потім кондиціонери працювали, половина туалетів – навіть вакуумні. Шкода, що історії, як ми будемо подавати на перон охолоджені вагони влітку і теплі – взимку, так і залишилися казками» − написав він згодом на своїй сторінці у Фейсбук.

Звісно, після цього міністра інфраструктури засипали шпильками і кольками, а також пропозиціями вибрати не відремонтований вагон та інший напрямок. Наприклад, Донецьк-Львів чи «курортний» Київ-Одеса або ж їхати не поїздом, а автобусом, наприклад, що прямує за маршрутом Київ-Херсон через Кіровоградську і Миколаївську область. (До речі, було навіть запрошення проїхатися дорогою до Куколівки,  в Олександрійському районі).

Між тим навіть такий вчинок, а також обіцянка без попереджень робити подібні перевірки вселяє надію на те, що принаймні моніторинг українських проблем буде зроблений якісно.

Ще один міністр, який «пішов у люди» − очільниця міністерства охорони здоровя Уляна Супрун. Вона без попередження поїхала у село Весняне Миколаївської області, щоб перевірити стан справ у амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Після того, як пані міністерка розповіла про цей візит, їй так само посипалися запрошення приїхати в лікарні і фапи по всій Україні.

Є маленька надія на те, що обидва міністри приймуть ці запрошення.

Loading...