«КРОПИВНИЦЬКИЙ» НЕ ДЛЯ ВСІХ

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

У понеділок, 28 серпня, в касі театру не брали слухавки, а у філармонії було зайнято. Вже 29 серпня в місті стартував Всеукраїнський фестиваль «Кропивницький-2017», який завдяки огріхам організаторів вже встиг зажити слави містечкового. Усе через рішення організаторів не продавати квитки, а роздавати запрошення. Правила – за яким принципом і хто отримуватиме ці запрошення – залишилися невідомими.

 

До фестивалю готувалися як могли: одні критикували організаторів за відсутність квитків «для простих смертних», інші у відповідь просили налаштовуватися на позитив і радіти з можливостей побачити те, що показуватимуть на вулиці для широкого загалу. (Саме тоді й закралася думка, що доступ до мистецтва людей різних соціальних прошарків буде різним, оскільки на такі вистави, як «Нація» чи «Три товариші», за участі Євгена Нищука квитків не було в касі театру у перший день. Одним – елітарне мистецтво, а іншим – масове?) 

За тиждень (!) до всеукраїнського фестивалю на рекламних площинах міста з’явилася реклама із розмитим зображенням чи то Шевченка, чи то Марка Кропивницького. Згодом Інтернетом почала гуляти програма фестивалю з наплутаними датами і назвами вистав. А чутки про те, як потрапити на фестивальні покази в театрі ім. Кропивницького, змінювали одна одну. Коли люди за порадою організатора фесту нардепа Олександра Горбунова готувалися йти за квитками у понеділок, на дверях театру з’явилося оголошення, що квитків немає…

Тому й інсталяція, яка з’явилася в Ковалівському парку біля пам’ятника загиблим спецпризначенцям, здавалася логічною. Розкидані граблі на потрісканому асфальті як  мистецтво наступати на одні й тіж граблі давно стали нашою національною рисою. А на фоні занедбаного Ковалівського парку з недосконалим, м’яко кажучи, освітленням ця інсталяція мала всі шанси перетворитися на ще той атракціон.

Ще одну «інсталяцію», очевидно, на честь фестивалю приготували кропивницькі комунальники – плановий ремонт тепломереж на перехресті вулиць Дворцової та провулку Театрального. Саме цим маршрутом 30 вересня було заплановане проведення театральної ходи за участі гостей фестивалю. Що могли подумати тисячі туристів, відомі театрали, гості зі столиці про міську владу Кропивницького? Що у ньому принципові господарі, яким наплювати на мистецтво, і плановий ремонт тепломереж – це плановий ремонт тепломереж, і жоден всеукраїнський фестиваль не стане на заваді, навіть якщо яма на шляху театральної ходи зовсім не свідчитиме про гостинність господарів фесту?

Гасло фестивалю – культура під час випробовувань. Організатори дійсно пройшли крізь безліч випробовувань – і міською владою, яка перерила дорогу в центрі, і кропивничанами, які, логічно, захотіли бути присутніми на всіх виставах, створивши ажіотаж навколо запрошень.

Віримо, наступного року буде краще. А поки що насолоджуймося мистецтвом, яке доступне.  Добре, що у програмі фестивалю є й таке. 

Loading...