МІСТО ДЛЯ «МЕТАЛІСТІВ»

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Щоосені на нас чекає однаковий набірчик тем: комуналка, опалювальний сезон, погода, ціни на картоплю й бензин. Усі вони до болю знайомі, проте ніколи не втрачають актуальності.

 

Подорожчання газу ми боялися минулої осені, боялися позаминулої і боїмося й зараз. Особливо у контексті новини про те, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості перерахувало ціну на газ для населення, в результаті з’ясувавши, що вона має бути вищою майже на 18%. Звісно, подавати на розлучення з Міжнародним валютним фондом ніхто не буде (а саме він вимагає піднімати тарифи все вище й вище, не забов’язуючи при цьому покращувати реальне життя українців тут і зараз), але разом із тим навряд чи українці стануть більше платоспроможними. А отже з теми здорожчання комунальних тарифів випливає ще одна – тема субсидій. Процес розрахунку зимових субсидій офіційно стартував на початку жовтня. «Грошей вистачить на всіх» – запевнили в уряді. А нам хочеться вірити, бодай у це.

Ще однією темою, яку, здається, вирішуватиме кожна місцева влада вічно, є проблема пунктів прийому металевого брухту. У понеділок, 9 жовтня, міський голова Кропивницького Андрій Райкович, очевидно, не витримавши постійних повідомлень про системні крадіжки металу по Кропивницькому, доручив перевірити міські пункти прийому металобрухту.  «Невже в нaс тaк бaгaто пунктів прийому в місті чи ми їх не знaємо? Aле до них бояться підійти. З «Ятрaні» комісії не вилaзять, однa виїхaлa, другa приїхaлa, третя – в черзі стоїть. Тaк сaмо з «Формули смaку». Тaк сaмо з будь-якого легaльного підприємствa. A метaлоломщики в нaс окремa кaстa! Вони − боги!» − обурився Рaйкович.

У місті дійсно коїться безлад – з-під носа у влади крадії продовжують розбирати паркан на Набережній. (ЗМІ навіть повідомляли про комічну ситуацію, коли мешканець одного із прилеглих до набережної будинків прийшов уночі до крадіїв з проханням працювати тихіше, бо вони заважають йому спати.) А нещодавно з’явилася інформація про те, що «металісти» взялися і за міст, що веде до вулиці Полтавської. Про це повідомив голова міської спецінспекції Андрій Максюта. «Домкрaтом піднімaють основу огорожі і вибивaють секції метaлу. Домкрaт зaлишили нa місці. Видно, що прaцюють тривaлий чaс. Є сліди від зрізів. Є вирвaні кріплення. Зняті цілі секції метaлевої огорожі», – написав він у мережі Фейсбук.

А наміри боротися з «металістами» залишаються намірами. Бо ще у вересні секретар міської ради Андрій Табалов пропонував скласти карту пунктів прийому металобрухту, щоб поліція проклала свої «патрульні маршрути» поряд із цими точками. Але поліція чомусь не звітує про спійманих злодіїв, еге ж?

«Металісти» – це хронічна власне українська хвороба. Усі господарі знають, що у дворі не варто покидати бодай щось із натяком на метал. Воно відразу зникне. Це стосується і міста, і села. Але навіть хронічні хвороби виліковні. Якщо, звісно, дійсно цього захотіти.

 

Loading...