Ми в заручниках

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Мабуть, ви помітили, що вартість «Нової газети» на наступний рік дещо підвищилася. Ось вам наша сповідь: у цьому підвищенні немає жодної копійки росту зарплати працівників редакції чи будь-якої вигоди для нас.

Як і протягом п’яти останніх років. Будь-які підвищення для передплатників диктувала нам ціна на папір, який в Україну завозили спочатку з Росії, а після початку збройної російської агресії – з Польщі. Майже все, що ви платите за газету, – ми віддаємо друкарні за її послуги. Щоб надрукувати один номер, нам потрібно близько 15 тисяч гривень! А якщо додати витрати на оренду приміщення, інтернет, пальне і зарплату працівникам, то виходить сума, від якої мурахи шкірою – невже ми зможемо протриматися цього року? Приблизно такі емоції виникають щоразу, коли ми з колегами обдумуємо, чи підвищувати ціну на газету на наступний рік. І цього року ми опинилися в заручниках. Заручниках ринку, ціни на долар, а отже і на папір, тарифів…

Ще одна тема, на яку хочеться поговорити відверто – це невчасна доставка «НГ». За 17 років роботи «Нової газети» не було жодного випадку, коли ми не надрукували газету у середу і не здали її на пошту у четвер. Ніколи нікому не вірте, коли вам кидають «її не було», «газета не вийшла», «її не надрукували». Уклавши угоду про передплату з Укрпоштою, ми домовилися, що поштарі робитимуть усе, щоб наш продукт доходив до свого споживача вчасно. Ми платимо Укрпошті за те, щоб «Нова газета» з’являлася у ваших скриньках у четвер, а не в суботу чи понеділок. Тому ще раз просимо: якщо вам невчасно приносять «НГ» – спочатку висловіть ці претензії у своєму поштовому відділенні, а вже потім зателефонуйте до редакції.

Національна спілка журналістів, щоб хоч якось допомогти друкованим виданням у цій проблемі, розробила «гарячу лінію», за допомогою якої можна відправити свою скаргу у генеральну дирекцію Укрпошти. Правда, нею можуть скористатися тільки ті, хто має доступ до інтернету: http://bit.ly/2xwKu3n.

До речі, підвищивши свої тарифи на 20%, Укрпошта вирішила нам запропонувати можливість трішки здешевити ціну газети. Керівництво Укрпошти готове надати знижку в розмірі 10% від тарифу за приймання передплати, що становить 56 коп. за піврічну передплату та 80 коп. за річну на один примірник. Що це значить для редакцій? Журналісти порахували: щоб отримати 560 гривень знижки, редакція власними силами має організувати передплату на 1000 примірників, залучити коштів у обсязі 60-90 тисяч гривень. Це нереально для колективу з чотирьох людей, основне завдання якого – це готувати до друку газету, а не полювати на передплатників.

Газетний бізнес не можна назвати бізнесом. Тут замішане інше, що дає моральне задоволення, кайф від того, що твоя праця приносить користь тисячам жителям Кіровоградщини. Ми привідкрили завісу своєї редакційної кухні, відверто поділилися переживаннями. Віримо, що ці кілька десятків гривень, на які ми були змушені підняти ціну на «НГ», не вплинуть на нашу дружбу.

Loading...