КАПУТ «СВОБОДІ-10»

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Ось уже протягом місяця мешканці будинку по Героїв України, 10 у Кропивницькому збираються вечорами, щоб вирішити велику проблему, яка впала на їхні плечі.

Рік тому вони були натхненні – після створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків з’явилися реальні шанси, що у дев’ятиповерхівці на 200 квартир вдасться навести порядок: зробити ремонт у страшних під’їздах, замінити комунікації, полагодити дах. Хай навіть доведеться підвищити тариф на квартплату, але ж! Створенню ОСББ передував довгий період агітації за вихід «з-під влади» ОЖБК, «війна» з тими жителями будинку, яких усе влаштовувало і які не прагнули змін. («Кому ж я буду скаржитися, тут хоч у ЖЕК можна піти та поскандалити», – приблизно таким був їхній основний аргумент проти того, щоб узяти порядкування своїм будинком на власні плечі). І от рік тому це сталося. Новостворене ОСББ очолив житель будинку, 30-річний чоловік, учасник АТО, учасник бойових дій, батько маленької донечки і зразковий сім’янин.  Саме цей нюанс із його біографії викликав ще більшу довіру до активного хлопця. Це стало своєрідною індульгенцією або гачком, на який «повелася» значна кількість жителів будинку. Адже чимало людей схильні героїзувати тих, хто несе службу на Сході. «Ми думали, що раз захищав нас на війні, то захистить і тут», − потім розповідали сусіди. Скажу відверто: цей чоловік не раз давав коментарі і «Новій газеті», коли ми порушували тему реформи ЖКГ та процесу створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. До того ж він звертався до наших колег, коли треба була інформаційна підтримка теми виділення земельних ділянок учасникам АТО.

Наприкінці літа жителі відчули тривогу – у будинку стали ліфти, перестали вивозити сміття, прийшла інформація з обленерго про величезний борг. Як виявилося, з рахунку ОСББ зникло 270 тисяч гривень, а також 80 тисяч державних коштів субсидії. Згодом стало відомо, що ОСББ «Свобода-10» заборгувало фірмі «Геркон» за послуги ліфтів, а також 50 тисяч боргу висить за послуги з вивезення твердих побутових відходів…

Голова ОСББ перестав відповідати на дзвінки, не з’являвся удома, уникаючи будь-яких контактів із своїми сусідами.

Далі були галасливі збори жителів будинку, суперечки на тему «я ж вам казав!», приїзд знімальної групи каналу «1+1», каналу «Кіровоград», журналістів із газет та інформаційних сайтів. А також повідомлення прокуратури про те, що зa фaктом розтрaти мaйнa шляхом зловживaння службовим стaновищем головою ОСББ «Свободa-10» порушили кримінальне провадження…

Героїв, як і негідників, вистачало у всі часи. Ми – а я розповіла про будинок, де сама мешкаю, – повірили людині, яка захищала нашу свободу на Сході, але не захистила нашу «Свободу» вдома. 

Loading...