ВЕЛИКІ ПЕРЕГОНИ У МАЛЕНЬКОМУ МІСТІ

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Міська влада звітує: на маршрути виїхали обіцяні кропивничанам великогабаритні автобуси! Водії маршруток скреготять зубами: крім того, що щодня треба вишукувати шпарини у графіку, щоб пролізти між конкурентами на маршруті, так ще й додалися ці нові великі автобуси, що ходять за розкладом і навіть у віддалені райони Кропивницького.

Маршрутники розробили цілу систему сигналів, передзвонюються між собою, повідомляють, де і коли бачили той автобус, радяться, чи притишити рух, чи обганяти… Тільки аби вполювати на купку пасажирів! Одні не втрачають азарту і таки намагаються поборотися за людиногривню, інші їздять з виглядом приречених найманців, тільки зрідка питають у пасажира, щоб той пошукав «мєлочь».

Та разом із хорошими новинами з’явилися і погані: у маршрутках відмінили пільговий проїзд для пенсіонерів за віком. Тепер до пільговиків, які мають право їздити безкоштовно, належить лише десять категорій. (До переліку категорій пасажирів, проїзд яких відшкодовується з міського бюджету, входять: діти до шести років, учасники бойових дій, інваліди війни та особи, які супроводжують інваліда війни І групи, чорнобильці, діти з інвалідністю, інваліди І і ІІ груп, а також особа, які супроводжує дітей з інвалідністю чи інваліда І групи, діти з багатодітних сімей, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.). У 2017 році міська влада Кропивницького не замовила пільгового перевезення пенсіонерів у фірм, які надають послуги з  перевезення в режимі маршрутного таксі. Все це через брак коштів у міському бюджеті. Якби влада компенсувала всі витрати на перевезення пільговиків, то довелось би відрахувати зі скарбниці понад сто мільйонів гривень!

Несолодко і водіям великогабаритних автобусів, які якраз і стали рятівними для пенсіонерів. Відразу намалювалося кілька проблем, які ще до закупівлі автобусів мала вирішити міська влада. Перша: великим автобусам заважає просуватися вулицями нагромадження автівок, припаркованих абияк і абиде через відсутність місць для паркування. По вулицях Чорновола, Чміленка, Шульгіних залишаються маленькі стежки, аж ніяк не здатні вмістити широкий автобус №103, 111Б чи 123, що прямує саме цим маршрутом. ЗМІ повідомляють: водії автобусів почали часто звертатися до поліції, щоб та розібралася з порушниками правил дорожнього руху. Наприклад, лише 25 жовтня на номер 102 звернулося п’ятеро водіїв великогабаритних автобусів, що не могли проїхати по заблокованому шляху.

До речі, у нас є шанс вплинути бодай на це – нанесення паркувальної розмітки на центральних вулицях Кропивницького. В Єдиній системі електронних петицій житель обласного центру Юрій Вовкотруб зареєстрував відповідну петицію.

Не пошкодуйте кілька хвилин – проголосуйте.

Loading...