АКТИВІСТИ, НЕ ЗАВАЖАЙТЕ!

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

«Сучасному місту – сучасний стадіон» − із таким гаслом вийшли студенти ЦДПУ на зйомки ролику у підтримку встановлення нових трибун та оновлення старого стадіону їхнього вузу.

 

«Шановна міська влада, державна влада і активісти, дайте мені можливість займатися на оновленому стадіоні», − звертається з екрану мила дівчинка-спортсменка. «Ми – здорова молодь. Хочемо мати здорову націю», – по-фізвихівськи формулює ще один красень–майбутній педагог.  «Ніде у світі на стадіонах не ростуть дерева», − констатує інший чемпіон. Прекрасна ініціатива органу студентського самоврядування. Звісно, власна позиція студентів дивним чином збігається з позицією керівництва педуніверситету, а активістів, скоріше за все, ніхто зі студентів і в очі не бачив, я вже не кажу про те, що не чув їхні аргументи. Але якби студенти під час зйомки відеоролику трішечки розвернулися і стали на фоні зрубаних 90 дерев, то картинка була б промовистішою (тоді, правда, й інформація, озвучена молоддю, набула інших смислів).

Але ж думаючі студенти могли б звернутися до тієї ж таки міської чи державної влади з проханням дати їм можливість займатися на відреставрованому стадіоні в оточенні дерев. Але ні, нам кажуть, що біговим доріжкам буде шкодити листя, що падатиме на них.

Чемпіони, може, ви колись зрозумієте залежність між здоров’ям і зеленими насадженнями. А щоб спробувати критично оцінити інформацію, яка на вас напосіла з різних джерел, вийдіть за межі території факультету і подивіться, місце, де зрубали частину дерев, жодним чином не стосується вашого майбутнього стадіону. І люди, які мають вплив (ректор, народний депутат, декан), могли б захистити ці дерева. Дерева, які очищали повітря, яким ви дихали, коли займалися фізкультурою. Це була б реальна турбота про здорову молодь, здорову націю, як ви кажете. Займатися легкою атлетикою біля дороги... Мені здається, це сумнівна турбота про здоров’я.

Дехто каже, що «Нова газета» приділяє забагато уваги темі дерев. Мовляв, є важливіші проблеми в місті і області, та й взагалі, чому в колонці обов’язково писати про проблеми. 

Розумієте, шановні читачі, дерево в Кропивницькому – це промовиста метафора, яка ілюструє дуже багато бід нашого міста. Нас шокує статистика онкохвороб, але ми не хочемо зрозуміти, наскільки пов’язані хвороби з екологією, а брудне повітря з кількістю зелених насаджень. У нас вільно можна рубати дерева у заповідній зоні чи зрубувати дерева, які затуляють вивіску генделика (як це роблять власники кафе «Шинок» по вулиці Пацаєва та аптек «Ліки плюс») і не нести за це жодного покарання. Нещасне обчухране дерево, яке труять і в якому свердлять дірки, – це і приклад корупції, і ставлення екокінспекції до цієї біди, і позиції управління ЖКГ, і «активності» громади… Живемо в такому місті, на яке ми заслужили…

Loading...