І ПРО ХОРОШЕ

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

За давньою традицією, в останні дні старого року прийнято підбивати підсумки. Це роблять усі – від президента у прямому ефірі до пересічного українця за святковим столом.

Комусь вдалося навчитися новому, хтось знайшов сили побороти тяжку хворобу чи змирився з тим, що приготувала йому доля,  хтось вступив до університету, хтось його закінчив, інші  покинули стару роботу і завтра знайдуть нову. У когось народилося дитя, якому жити в новій Україні. Житимемо дійсно по-новому, і це не гасло президентської політсили, бо воно існувало задовго, як його приватизували для білбордів, як із нього почали глузувати, іронізувати.

Все навколо змінюється – кути зору, авторитети, клімат (глобальне потепління вже на носі) і навіть календар!

Дійсно, нинішнього року дехто з нас навіть наважився змінити сімейні традиції і почати відзначати Різдво 25 грудня. Як ми тільки його не називаємо – і «католицьке», і «європейське». Насправді ніякого «католицького» Різдва не існує, а частина дат нашого святкового календаря – це все той спадок радянського режиму. А оскільки Україна поступово починає покидати російську парадигму, то ці зміни цілком логічні. Ніхто не змушує змінювати власний календар урочистостей – ми взагалі досить мирно і терпимо сприйняли новину про «два Різдва».

Змінюється і «Нова газета» разом із вами. У 2017 році ми менше писали про війну і більше про мир. І хотілось би в цій колонці писати про найголовнішу подію в цьому році, подарунок під ялинку, Різдвяне диво – обмін полоненими. Хочемо цього разом із дружинами і дітьми наших Катерини Глондар і Юлії Корінькової і віримо, що встигнемо порадіти з ними ще в цьому році.

Підіб’ємо і ми підсумки.

Знаєте, яке найпопулярніше слово у 2017 році? Воно звучить як «youthquake» і означає культурну, політичну або соціальну зміну, яка виниклад під дією або впливом молоді. Це визначили укладачі Оксфордського словника. Кількість вживань цього слова виросло уп’ятеро саме у 2017 році. Це слово створене на основі двох слів – землетрус і молодь. Непоганий мікс, чи не так?

А знаєте, що найчастіше шукали українці в пошуковій системі Гугл? Тут уже прозаїчніше і не так романтично. На першому місці – Діана Шуригіна. Не знаєте, хто це? І я не знаю. На другому місці – Михайло Задорнов. На третьому – Дмитро Мар’янов. На п’ятому – Віра Глаголєва, на десятому – Дональд Трамп. Серед персонажів української дійсності користувачів інтернету цікавили Катя Чілі і Сергій Бабкін і Міхеїл Саакашвілі.

Найбільше цікавив українців… запит «Фізрук 4 сезон». І це не жарт. На другому місці – … стбешне шоу «Холостяк» і лише на третьому – Національне антикорупційне бюро.

Покупкою року став спіннер, ТВ-шоу року – все той же «Холостяк». У році, що минає, українці хотіли дізнатися, що таке спінер, VPN і біткоїн, а також цікавилися, чому не працює ВК і подорожчав газ…

А ми бажаємо, щоб у всіх ваших пошукових системах переважали слова «щастя», «здоров’я», «мир» і «достаток». Ну, і… «Нова газета»!

Loading...