ДОРОГИЙ ПОДАРУНОК

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

У селі Оситняжка, що в Кіровоградському районі, трапилася подія, яка підняла на ноги усю область – молода «мама», яка нібито не захотіла опікуватися своєю дитиною… «подарувала» її своїм односельцям.

Щоб зробити все «законно», запросила своїх знайомих до ЗАГСу, щоб там новий батько визнав своє батьківство. Той думав недовго і офіційно признав, що він є батьком немовляти. Тепер родину, яка дев’ять місяців тому прихистила малюка, і горе-матір, яка стала однією з головних персонажів епопеї, судитимуть. За торгівлю людьми.

Історія прогриміла не тільки на місцевих новинних сайтах, а й на телеканалі «Україна». У кадрі – заплакана «прийомна» мама, розгублений батько (експертиза встановила – не біологічний), який клянеться, що віддавав душу своєму прийомному синові і вважає його за рідного. Обоє зараз перебувають під домашнім арештом. Дровець у вогонь підкинули сусіди, які поспішили повідомити, що у сім’ї інколи бувають гучні гулянки, а батько не цурається випити.

Такий карколомний сюжет – не вигадка журналістів, це – реальність наших днів. За виховання без правильних документів нерідної дитини, яка була непотрібною матері, ще коли та була вагітною, подружжя можуть посадити на 15 років. У результаті – чотири зламані долі, дитина, позбавлена батьківської опіки і сім’ї.

«У поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за частиною 3 статті 149 «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини» стосовно трьох осіб – біологічної матері та родини, яка взяла дитину на утримання. Нині усім трьом підозрюваним у злочині обрані запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту. Дитину забрали працівники служби у справах дітей Кіровоградської РДА, її подальша доля вирішуватиметься у судовому порядку. Наразі ведеться досудове слідство», – повідомила у коментарі сайту DOZOR речниця поліції області Віталіна Бевзенко.

Якою буде доля десятимісячного хлопчика, у котрого дві нібито-мами і котрий попри це вже завтра опиниться у дитячому будинку? Поки прийомна мама викладає на камеру дитячу одяганку, щоб переконати незрозуміло кого в тому, що в прийомній сім’ї дитині було комфортно, вона була одягнута і доглянута, проти неї свідчать сухі факти: майже рік вони з чоловіком виховували чужу дитину, вважаючи її за свою і не потурбувавшись оформити належним чином документи. Ось так відсутність належного папірця (а в даному випадку – відсутність здорового глузду, бо де таке бачено, щоб дітей дарували, позичали, купували чи продавали) стає головним аргументом, щоб забрати дитину з родини.

Чому у двадцять першому столітті і досі трапляються випадки, які, здається могли б мати місце десь у країнах, де відсутнє право і доступ до інформації? Як повідомляється, соціальна служба у справах  дітей знала про цю ситуацію вже через п’ять днів після того, як хлопчика привезли з пологового будинку. Ми обов’язково розкажемо, чим закінчилася ця сумна історія.

Loading...