Один в каное

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Із 26 лютого по 5 березня до травматологічного пункту Кіровоградської міської лікарні швидкої допомоги звернулися майже двісті кропивничан, із них 59 осіб потрапили до медзакладу після вуличних травм. Весь початок березня нам усім довелося поєднувати емоції, пов’язані з весною, і наслідки цієї «зимової весни», чи то пак «весняної зими».

 

Частина нецензурних слів, як уже повелося, була направлена в бік міської ради, бо навіть недалеко від її стін можна було легко загрузнути. Хоча із розчисткою снігу комунальники ніби і впоралися, та різке підвищення температури показало інше: після відлиги вулиці зробилися непридатними для пересування, перетворившись у річки. Причиною цього стали кучугури невивезеного снігу, засмічені або просто-напросто відсутні ливневі комунікації. 

Такій погоді, мабуть, зраділи лише продавці гумових чобіт, біля чиїх прилавків у суботу не можна було проштовхнутися. Але не зраділи тисячі жителів міста, яким доводилося пливти, гребти, брести (цей синонімічний ряд може бути дуже довгим) хто до роботи, хто до садка чи школи. Стару пісню про підготовку ливневих каналізаційних мереж міські чиновники заспівали як завжди «вчасно». У середу, 7 березня, коли вже почало розтавати, заступник міського голови Кропивницького Олександр Мосін під час наради у міській раді наголосив на тому, що балансоутримувачі, які опікуються ливневою каналізацією, вже отримали доручення щодо інвентаризації та розчищення колодязів, які приймають талу воду. Проте незмінною з року в рік лишається ситуація біля ринку «Босфор», що в районі Ковалівки та вулиці Михайлівській. Ці території потребують негайної реконструкції проїжджих частин через постійне їх затоплення. Долати говерли зі снігу й бруду доводиться і через тиждень після снігопаду. У понеділок, 12 березня, міський голова під час ранкової наради «знайшов винних» – на його думку, до розчистки вулиць мали долучитися школярі, студенти професійних техучилищ, військові (!) і підприємці.

Фото долання снігових перешкод на узбіччях, струмків по кісточки і глибоких калюж кропивничани викладали в соціальних мережах.

А й справді, щоб заскочити у маршрутку, інколи треба було бути справжнім еквілібристом. А якщо в руках дитина, важка сумка? А якщо до машини хоче зайти старенька бабуся? А про пересування містом мами з дитячим візком чи людини з інвалідністю вже й мова не йде. Хто мав про це подумати? У самісінькому центрі міста, біля кінотеатру «Зоряний», можна було спостерігати за подібним атракціоном, небезпечним для життя. Бо як не втрапиш у двері маршрутки, то можеш втрапити під колеса…

…У суботу, 17 березня, в Кропивницькому виступатиме український музичний гурт «Один в каное». Але ми відчули себе «одним у каное» трохи раніше – протягом тижня перед концертом.