ОДНИМ САДИТИ, ІНШИМ – СИДІТИ

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Щороку у День довкілля (21 квітня) ми маємо змогу побачити приблизно однакову картину – чиновники, озброївшись лопатами і відрами, старанно висаджують дерева. Навколо заздалегідь викопаної лунки збираються десятки помічників, які хто помагає тримати деревце за верхівку, хто тримає відро, хто лопату. І найголовніше – навколо статечних дядечків у нових спортивних костюмах повно людей із фотоапаратами.

Звісно, можливо, я трохи перебільшую, але ця ситуація – коли керівники показово висаджують липки (паралельно в кабінетах даючи «липові» обіцянки), уже стала звичною для нашої дійсності. У нас є всі підстави ставитися з іронією до цих «календарних» заходів і звітів про них, бо ми знаємо про масову і безвідповідальну вирубку або обрізку дерев не лише в Кропивницькому, а й по всій області. А ще знаємо, скільки із тих дерев не живуть і року, бо про них забувають на другий же день. Нагадаю: у Кропивницькому на одну людину припадає 6 кубічних метрів зелених насаджень, у той час як норма складає 20. Щороку в обласному центрі зносять 700-800 дерев, обрізують під стовп десятки, і можливість безкарно зносити дерева має будь-хто, в кого є змога найняти «вишку», заплатити «Єлизаветі» чи «Благоустрою». Свіжий приклад – у день загальноміської толоки з озеленення на вулиці Родімцева незаконно зрубали і викорчували 13 багаторічних дерев. Тож інформацію про нові масові висаджування сприймаємо з надією – нарешті!

На Набережній Кропивницького у суботу висадили зелену алею зі 140 дерев (від вулиці Михайлівської до Великої Перспективної з’явилися  сакури, ясени, берези, туї та катальпи). А у сквері навпроти обласної лікарні молодь із Фундації регіональних ініціатив разом із поліцейськими і рятувальниками висадили 130 дерев, проанонсувавши, що протягом тижня за сприяння різних благодійників посадять тисячу дерев у різних місцях. Загалом у День довкілля інформації про нові дерева звучала звідусіль (на 2018 рік у бюджеті Кропивницького передбачено 400 тисяч гривень на озеленення).

Проте зберегти посаджене – це набагато важча робота, ніж один раз висадити, а якщо врахувати, що дерева рубають набагато швидшими темпами і ніхто не сидить за ці злочини, то не так оптимістично сприймається інформація про нові сквери чи алеї.

Хоча ні. 15 жoвтня минулого року правooхoрoнці затримали голову Бобринецької РДА при спрoбі oтримати хабар у сумі 5 тисяч гривень за безперешкoдний дoступ та всебічне сприяння у чистці придoрoжніх насаджень за межами населених пунктів. Простими словами, за дозвіл на вирубку лісосмуг. Справу  чиновника за підозрою в корупції завершено, розгляд справи по суті призначено на 16 травня у Компаніївському районному суді. Це може бути один із небагатьох випадків, коли чиновник таки понесе покарання.

Loading...