ПРО ЗЕМЛЯКІВ-ЗАРОБІТЧАН

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Земляків, які досягають успіху за межами Кропивницького, прийнято сприймати з повагою і навіть пієтетом. Як тільки знайоме обличчя з’являється на центральному телеканалі, ми так і починаємо згадувати: а з оцим я в університеті навчався, а це мій однокласник, а ось ця «зірка» колись зустрічалася з моїм сусідом…

Серед земляків повагу викликають художник Віктор Орлі, який нині творить у Франції, чи, наприклад, журналіст 1+1 Іван Гребенюк.

Та є й такі, від земляцтва з якими хотілося б відмовитися.

Перелік артистів, які не цураються заробляти гроші на російському телебаченні, поповнився прізвищем нашого земляка. Разом із Ані Лорак і Таїсією Повалій, Максом Барських і Лободою в оваціях російських глядачів тепер купатиметься уродженець Кропивницького, випускник театральної школи «Імідж» Антон Лірник. Комік і телеведучий, для якого не існує окупованого Криму, украденого Донбасу, тисяч загиблих військовослужбовців (привести б його на Алею слави на нашому Рівнянському кладовищі…), тепер працює на російському каналі СТС. Прем’єра розважального проекту «Шоу вихідного дня», ведучим якого став Антон, відбудеться 11 травня. Партнерами по проекту стали камедіклабівці Роман Юнусовий і шоумен Іван Чуйков. «Ми давно один одного знаємо, а зараз представляємо кращі половинки своїх дуетів», – розповів Роман про дует з Лірником. «Ми з Ромою ще не усталена сімейна пара, поки не вирішили, у кого яка роль. Головне, ми постараємося реалізувати те, що раніше не робили, але так хотілося», – в свою чергу додав Антон. У проекті очікуються зоряні гості, батли та багато іншого. За словами Лірника, в команді проекту – «найталановитіші і круті коміки сучасності, у яких маса енергії і велике бажання вийти на сцену і здивувати свого глядача».

Кілька років тому наш земляк уже виступав на фестивалі «Кращих коміків Росії» в окупованому Росією Криму, вже тоді можна було зробити висновки про його погляди на збройну агресію РФ щодо України і позиціонування себе в цьому контексті.  Але питання в іншому – чому після цього він з’явився на українському телебаченні. Антон Лірник кілька сезонів був серед тренерів телевізійного проекту «Ліга Сміху», який створено як альтернатива російському (чи ще радянському) КВНу. Невже не «засвітившись» як успішний тренер, Лірник подався шукати успіху в іншої публіки, якій підходить російськомовний гумор з ноткою ностальгії по радянських часах? (Наприклад, його жартівлива пісня про Жигулі наскрізь пронизана ностальгією за «жигулівськими часами»).

Особливої цинічності додає той факт, що українець (а чи українець?) Лірник зароблятиме гроші, смішачи російську публіку. А можливо, це природний процес – «культурна» еміграція діячів, які не можуть знайти в себе вдома вдячної публіки? І чим менше ТАКИХ, тим краще?

Loading...