У НАС МОЖНА ВСЕ

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Поставити ковбасний кіоск на клумбі під час дії заборони на встановлення кіосків.

 

Вирубати півсотні дерев, які захищали від вихлопів цілий район, розташований біля пожвавленого загазованого автошляху, щоб на звільненому місці встановити 36 МАФів.

Облаштувати літній майданчик біля ресторану, який належить міському голові, у не дуже зручному для пішоходів місці.

Робити вигляд, що нічого не відбувається в той час, як у місті періодично труять бездомних собак. (Днями сотні бездомних тварин померли в конвульсіях у різних районах Кропивницького…).

У нас, у Кропивницькому, можна все.

Кажуть, що з народом коїться те, на що він заслуговує: приходять керманичі, яким ми дозволяємо приходити. Якщо керуватися цією логікою, то і місто Кропивницький із його мешканцями заслуговує на те, що відбувається тут і зараз.

Та люд наш дивний – у соціальних мережах чи не кожен другий готовий висловлюватися стосовно гей-параду чи так званого маршу рівності, який відбувся у столиці минулого тижня. Але на захист зелених насаджень чи проти МАФізації міста не виходить ніхто. Ніхто не виходить відстоювати права людей з інвалідністю, які не можуть пересуватися містом через його непристосованість до таких потреб. Ніхто не їде в столицю, щоб влаштовувати пікети проти неякісних вакцин, проти використання фермерами гербіцидів, що вбивають бджіл, забруднення річок відходами…

Цей перелік можна продовжувати дуже довго, проте залишається загадкою вибірковість наших активностей.

Коли я прийшла на місце неподалік мого будинку, де за один день вирубали 47 дерев, аура там була ніби на кладовищі. Місцеві жителі розповіли, що до них прийшли невідомі люди, показали проект майбутніх торгових рядів і стоянки, зазначивши при цьому, щоб ніхто нікуди не рипався, бо все вже вирішено там, де треба. Дивним чином обласна екологічна інспекція дала дозвіл на знесення 30 дерев (мовляв, усі вони були сухими), але виконавці робіт перестаралися і знесли 47. За спиляний парк біля будинку його мешканцям пообіцяли… заасфальтувати двір і покласти плитку біля під’їздів. Рішення приймали переважно старожили, адже так звані збори відбувалися у першій половині дня, коли більшість жителів багатоповерхівок на роботі.

Що кажуть чиновники? У них все добре.

«На звернення приватного підприємства «Сервіс-Кіровоград», яке має в оренді земельну ділянку площею 3782 квадратні метри, звернулися за дозволом на обстеження дерев. Там росло 52 дерева, на 30 з яких після обстеження комісійно дано дозвіл на знесення. Причина – вони знаходилися у незадовільному стані: це сухі дерева, напівсухі, трухляві, окремі мали дупла, значні нахили, відколи стовбурів та візуальні прикореневі проблеми», – прокоментував нашим колегам із видання «Рідний край» заступник міського голови Олександр Грабенко.

Ось як співпало – на місці, де фірма хоче збудувати 36 МАФів, раптово засохло 47 дерев…

Loading...