ДЯКУЄМО!

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Схоже, найближчим часом плутанина з іменем міста і назвою області припиниться − Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради підтримав перейменування Кіровоградської області у Кропивницьку, а Дніпропетровської – у Січеславську.

Чудова новина, враховуючи, що в народі і так можна часто почути «Кропивниччина» чи «Кропивницька область». Законопроект про перейменування області зареєстрували у ВР ще 18 травня, тоді пропозицію переназвати Кіровоградщину ініціювали 153 народних депутати. Тепер же треба буде отримати згоду 300 нардепів.

Тим часом на поки-що-Кіровоградщині завершилася передплатна кампанія. І знову її лейтмотивом стало словосполучення «підвищення тарифів». На жаль, як би ми не хотіли тримати ціну на газету на попередньому рівні, у нинішніх умовах цього не вийде –  курс Укрпошти на окупність наданих послуг і підвищення послуг друкарні заганяють нас у глухий кут. І щоб не капітулювати, ми змушені піднімати ціну на газету для кінцевого споживача. Досить тривалий час ми не лише не заробляли на газеті, а навіть працювали «в мінус», щоб тільки не підвищувати ціну для читача. Проте довго тривати це не може.

«Газетний бізнес» (пишу в лапках, бо ніякий це не бізнес) переживає не найкращі часи. Вартість долара вже давно потягнула за собою здорожчання вартості газетного паперу, а той факт, що майже увесь газетний папір, на якому друкують українську пресу, завозять із Росії, зіграв нам не на руку. Росія постачає папером Індію, Німеччину, Великобританію, Іран, Пакистан, Фінляндію. Донедавна цей папір виробляли на ще довоєнному устаткуванні (щоб ви розуміли, одна машина з виробництва паперу два роки тому коштувала 500 мільйонів євро), донедавна його закуповувала й Україна. Деякий час після закриття ринків ми друкувалися на «запасах», проте ці часи минули.

Чутки про смерть газет живуть уже не перший десяток років і дуже перебільшені. Пам’ятаєте, казали, що людство перестане читати книги? Що зникне театр, бо з’явилося телебачення? Так-от, здається, ще зарані вважати нас жертвами інтернет-революції. За даними аналітичного огляду «Світові тенденції у пресі», майже три мільярди людей у світі читають паперові (друковані) газети. Водночас аудиторія цифрових продуктів стрімко зростає, у той же час щонайменше 40% користувачів інтернету у світі читають газети саме у друкованому форматі.

Попри всі труднощі нам вдалося зберегти тираж на майже тому самому рівні, що й на початку року. Аналітики вам скажуть, що це добре. І майже успіх.

А ми вам скажемо велике-превелике ДЯКУЄМО. За те, що лишаєтеся з нами попри всі труднощі (тарифи, малі пенсії, проблеми зі здоров’ям, відсутність перспектив…), що залишаєтеся генераторами ідей і натхнення працювати для кожного з вас.

Дякуємо!

Loading...