ВІЙНА НА ДОРОЗІ

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Коли я була студенткою, дуже часто їздила з Малої Виски до Кропивницького. У першому автобусі, яким я поїхала до великого міста, була у підлозі дірка, крізь яку можна було побачити дорогу і в якій можна було застрягнути підбором.

Виходили з того пазика всі мокрі і, даруйте, смердючі – як зараз пам’ятаю запах пального, який ти привозив із собою з дому. Так «пахла» половина немісцевих студентів. Потім його, скоріше за все, списали, але із пам’яті не зітреш спогадів про такий комфорт…

Через деякий час на наших дорогах з’явилися нібито нові маршрутки. Мені, ще студентці, знову «пощастило» − одна з них, яка йшла по часу останньою з нашого міста і якою я часто їздила на навчання, теж була раритетом. До всього ще й водій постійно лементував, щоб усі пасажири дуже швидко заходили до салону, бо він не може стояти, бо в нього зараз згорить карбюратор чи відпаде якась деталь.

Минуло років із десять, і яким було моє здивування, коли днями на дорозі, що веде від Кропивницького до Виски, я побачила той самий автобус і того самого емоційного водія, в якого мав згоріти карбюратор ще десять років тому. З вихлопної труби валив чорний дим і той автобус чургикав у напрямку обласного центру…

Невже нічого не змінилося?..

Окремі маршрутки, якими нам доводиться їздити і між містами, і в самому Кропивницькому, перебувають у жалюгідному стані. Цей стан ми випробовуємо на собі щодня, коли добираємося на роботу. Мені й самій колись довелося їхати на маршрутці, яка біля Спорт­школи раптом загубила колесо. Хвала Богу, обійшлося без жертв, водій мовчки віддав гроші за проїзд. А ось нещодавно кропивничанин Сергій Бахорін опублікував фото маршрутного таксі №11, на якому видно, що у транспортного засобу відвалилось колесо. За його словами, це трапилося під час руху, коли у салоні знаходилось 27 пасажирів.

«Б − безпека! Маршрутки по 5 грн, техстан − на фото. З маршрутки вийшло 27 людей!» – написав Бахорін.

При цьому ціну за проїзд у громадському транспорті підвищують не залежно від покращення якості перевезень. Але щоразу питання безпеки пасажирів залишається відкритим. І це характерно не лише для Кропивницького і Кіровоградщини.

Тим часом в уряді заявили про те, що готують масові перевірки маршруток, також планують жорсткіше контролювати швидкість, з якою маршрутки рухаються українськими дорогами. Таким чином Міністерство інфраструктури разом із Мінекономіки та МВС планують вплинути на кількість ДТП. Особливу увагу планують приділити маршруткам, переобладнаним із вантажних бусів – вони найчастіше потрапляють у дорожньо-транспортні пригоди.

До такого рішення спонукала низка кривавих аварій, яка сталася в Україні у «чорну» п’ятницю, 20 липня. Частина з них трапилася через відверте  недотримання водіями правил дорожнього руху.

Війна на дорозі не менш жорстока, ніж на реальному фронті. От тільки на дорогах дуже багато залежить саме від нас. На відміну від фронту.

Loading...