СПРАВА НЕ В КОВБАСІ

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

У Кропивницькому не вщухає скандал навколо кіоску фірми «Ятрань», який кілька тижнів тому почали монтувати на клумбі біля магазину «Мелодія» по вулиці Великій Перспективній. Будівельний майданчик охороняє поліція, а роботи, попри протести місцевих жителів, увагу журналістів та флеш-моб, не припиняються.

 

Ця ситуація у повній мірі характеризує стан справ у Кропивницькому, де масово з’являються МАФи у будь-яких місцях, масово вирубують дерева заради нових торгових точок і масово плюють на позицію місцевих жителів. Їх купують тротуарною плиткою, туями і… ковбасою, яку обіцяють продавати поблизу.

Міський голова каже, що землю на встановлення МАФу біля «Мелодії» влада видавала не за його каденції, тому його вини в тому, що кіоск з’явився на клумбі, немає. Каже, що це – на благо кропивничан, бо їм буде комфортніше купувати товари не в будках на колесах, а в цивілізованих магазинах. Каже, на «Ятрані» працює 1400 кропивничан і якщо економічний бойкот подіє (заклики не купувати в «Ятрані» ширяться соцмережами), то в масовому безробітті будуть винні активісти, які закликають відмовлятися від продукції магазинів «Ятрань».

Та про яку «цивілізованість» торгової точки можна говорити, якщо вона зведена з порушенням законодавства? Яким чином можна було видати документи на встановлення МАФу на клумбі? Як можна було давати добро на монтаж кіоску (а Райкович є кінцевим бенефеціаром компанії «Ятрань», вигодонабувачем) після власної ж заяви про вето на встановлення МАФів у Кропивницькому?

По цій самій вулиці є два приміщення, які здаються в оренду – там можна було б успішно створювати робочі місця, продавати ковбаси, платити податки, не втрачаючи обличчя. Але ж ні, клумба виявилася привабливішою.

До речі, одним із аргументів на користь кіоску на клумбі було те, що на вже згаданій клумбі не було квітів, а лише одні бур’яни. Таким чином «Ятрань» порятувала нас від бур’янів, люди! Квіти на іншій частині клумби з’явилися після встановлення конструкції…Радійте! Правда, на двох сусідніх газонах їх не висадили, але вибірковість – це вже тренд Кропивницького.

Шкода, що багатьом захисникам таких дій міського голови важко зрозуміти, що справа тут не в конкретно фірмі «Ятрань» і ковбасі. МАФи – квасові, кавові, ковбасні різних штибів – з’являються неконтрольовано у всіх районах Кропивницького – для них у нас можна легко вирубати півсотні дерев (як-от по вул. Академіка Тамма, 4, де скоро з’явиться 36 нових кіосків).

Історія з МАФами набагато серйозніша і глибша, ніж здається на перший погляд.

Тут немає політики. Немає злих сил, які прагнуть «посварити патріотів», немає політичних прапорів. Але є міський голова, який може або мати чітку позицію, коли мова йде про обличчя міста, його привабливість у всіх планах, або ж ставити МАФ на клумбі, роблячи вигляд, що це нормально.