ВОНИ

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

У повітрі вже чується не лише запах осені, а й запах виборів. З кущів потихеньку починають виглядати борди із крупними зображеннями облич.

Хтось помітно помолодшав, хтось змінив зачіску і вдягнув окуляри, та суть цих людей лишається та сама – вони дивляться на нас згори вниз і хочуть лише одного − щоб ми з’їли гачок із наживкою, підготовлений їхніми політтехнологами.

Вони – потенційні кандидати в президенти. Усіх цих політиків важко назвати «новими», але всі вони зарані починають боротися за нашу прихильність на майбутніх виборах і найперше, що обіцяє кожен, – це мир в країні. Та в кожного рецепт миру різний.

Із тисяч білбордів у всіх регіонах країни знову спостерігає за нами незнищенна Вона (за неї колись голосувала моя бабуся, бо вона «гарна жінка». Але бабуся не знала, що ціна одного білборду на місяць коштує 2 тис. грн). Звісно, Вона має ідею, як повернути мир в Україну: «Я твердо знаю, як і з ким вести переговори про мир. Мені не завадять чиїсь бізнес-проекти, які робляться на крові, не завадять жодні кулуарні домовленості, які сьогодні ведуться», – каже Вона.

А ось іще один політичний бізнесмен. Ніколи б не цікавилася курсом партії «Успішна країна», яку очолює колишній головний податківець часів Януковича Олександр Клименко, та професія зобов’язує. Отже, цей пан планує зупинити війну «за допомогою світової спільноти». «Український народ − це всі, хто має український паспорт. Запровадимо нову ідеологічну політику, сприятимемо інтеграції вимушених переселенців та реінтеграції Донбасу. Поки йде війна, системні зміни неможливі», − декларує він свої наміри. Забуваючи сказати, що до війни, власне, і привела політика його політичних побратимів із колишньої Партії регіонів, а сьогоднішнього Опозиційного блоку. 

План, як повернути Україну до миру, має і колишній міністр оборони України часів Ющенка Анатолій Гриценко: «Наразі такий пакет мирного рішення є. Він готовий. Він підготовлений за моєю, в тому числі, участі. Він покладений на стіл п’ятьом особам – главам держав: Петру Порошенку, Володимиру Путіну, Дональду Трампу, Еммануелю Макрону, Ангелі Меркель».

Десять невідкладних заходів для порятунку України має і член опозиційного блоку Олександр Вілкул, який, за його словами, перебуває в «опозиції до війни» і в повній готовності взяти на себе відповідальність за країну. Він вважає, що війна вигідна владі, яка на ній заробляє (а те, що війна якраз почалася внаслідок політики Партії регіонів, він вирішив не згадувати).

План досягнення миру «Три основи. Безпека. Легітимність. Довіра» мають представники партії «Основа», яку, до речі, очолює колишній голова Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко…

От дивина, стільки розумних (і не дуже) людей давно знають, як досягти миру, і ніхто не хоче це робити просто так. А тільки в обмін на капітуляцію нинішнього президента і в обмін на наш голос...