ПАРАД

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Як і заведено в Україні, напередодні Дня Незалежності розпочалася велика дискусія на тему «Варто чи не варто проводити парад військової техніки у центрі Києва 24 серпня». 

 

Аргументи противників підсилює інформація, поширена сайтом BBC про те, що США – одна з найбагатших і найпотужніших країна світу – відмінили військовий парад до Дня ветеранів – національне свято, яке відзначають щорічно 11 листопада.  Тамтешній конгресмен Джим Макгуверн заявив, що це абсурдна трата грошей, відтак багаті Штати перенесли парад на 2019-й рік, щоб зекономити 90 мільйонів бюджетних доларів (і в той же час 250 мільйонів виділити як військову допомогу, та це вже інша пісня).

Дехто вважає, що в країні, де чиновники просять гроші по світу і чий бюджет залежить від кредитів МВФ, не повинно бути парадів. Що подібні акції влаштовують для того, щоб відвернути увагу від трагічних подій в Іловайську (у серпні 2014-го року трапилася одна з найбільших трагедій в сучасній військовій історії України, коли замість «зеленого» коридору донбаські терористи влаштували українським військовим «коридор смерті»).

Цікаво те, що відкладений в США парад присвячений сторіччю кінця Першої світової війни, до того ж в Америці традиційно проводять не один парад на рік (не рахуючи марші рівності та інші тематичні зібрання), і парад, приурочений Дню Незалежності, ніхто не відміняв. Та цю новину, поширену BBC, підхопили і рознесли українські сайти якраз вчасно – ніби підливши оливи у вогонь традиційної національної
суперечки…

Отже, парад в Україні на День Незалежності таки буде.

У ньому візьмуть участь понад чотири тисячі військових і більше 250 одиниць техніки. Під час урочистостей вперше продемонструють практично всі нові зразки техніки та озброєння: оперативно-тактичний комплекс «Грім-2», високоточну систему залпового вогню «Вільха», автоматизовану РСЗВ «Верба», нову самохідну 155-міліметрову гаубицю «Богдана»…

Також у параді візьмуть участь командирські позашляховики «Богдан-2351», санітарні автомобілі «Богдан-2251» і повнопривідні вантажівки «Богдан-6317», які виробляють на Черкаському автомобільному заводі.

24 серпня у нас буде привід пишатися нашою армією. Буде привід побачити, куди і на що з наших зарплат вираховують відсоток військового збору, яку «абонплату» вносить ЗСУ щоденно за наш з вами спокій.

Парад потрібен, щоб показати роль армії у збереженні Незалежності (а разом із тим і роль іноземних партнерів, які будуть брати участь у військовій ході і які так чи інакше сприяють нарощенню українського військового потенціалу). Потрібен, щоб показати, у що виросла потужна підтримка волонтерів у 2014-2015–му роках.

І ще. Парад потрібен моєму малому сину, ще меншому сину моїх друзів, щоб побачити і повірити у велич і красу українського воїна.