НОВА КРОПИВНИЦЬКА ШКОЛА

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

З першого вересня свіжі школярі-першокласники мали відчути на собі всі принади Нової української школи. Навчання за допомогою конструктора «Лего», одномісні парти, ноутбуки, нові дидактичні матеріали… Загалом теорія звучить дуже привабливо. І, можливо, навіть у деяких українських нових школах так і буде. Але не в Кропивницькому.

 

Для кропивницьких першокласників не встигли закупили нові парти, не організували достатню кількість груп продовженого дня і не придбали дидактичні матеріали.

Поки місто співало, витанцьовувало і розважалося у рамках Національного мистецького фестивалю «Кропивницький», члени Батьківської ради, які не згодні із такою (без)діяльністю міського управління освіти, напередодні 1 вересня прийшла з пікетом до міської ради Кропивницького. Вони вимагали у міського голови та управління освіти створити належні умови для навчання їхніх дітей не лише на папері, а й у реальності. За їхніми словами, рівень підготовки більшості міських шкіл не відповідає тим, які озвучила начальниця управління освіти Лариса Костенко. «Ми приходимо до старих поламаних невідремонтованих класів, де немає підручників, де немає меблів, дидактичних матеріалів, а нам кажуть, що школи готові», − розповідають батьки.

До міської влади учасники пікету мали шість вимог:  виділити кошти для поділу класів для вивчення української мови та роботи достатньої кількості груп продовженого дня, зобов’язати управління освіти розробити зрозумілу і відкриту форму розподілення коштів між кропивницькими школами, провести інвентаризацію потреб шкіл, надати їм фінансову автономію і притягнути до відповідальності організаторів тендерів, в результаті зриву яких Нова українська школа так і не почалася в нових українських школярів. 

В інтерв’ю виданню «Без купюр» очільниця міського відділу освіти пояснила, що дидактичні матеріали і парти не купили через проблеми з тендером і вже найближчим часом їх таки закуплять у компанії, яка постачає потрібні матеріали для шкіл західної України.

До речі, за даними центру журналістських розслідувань «Прозорро», підприємиця, в якої планують закуповувати парти і навчальні матеріали, зареєстрована у місті Хорол Полтавської області і «відкрила» ФОП лише 3 серпня 2018 року (тобто за 4 тижні до публікації тендерним комітетом повідомлення про намір укласти договір). Також вона не має жодного досвіду участі в публічних закупівлях, мало того, до цього не була серед власників, засновників чи керівників підприємств. Відсутня інформація про наявні у власності бізнесвумен офісів чи складів й у Реєстрі речових прав на нерухоме майно…

Що цікаво, під час спілкування батьків-активістів із міським головою той (як у випадку страйку проти будівництва МАФу «Ятрані» на клумбі біля магазину «Мелодія») звинуватив їх у політичній заангажованості, а журналістів у тому, що висвітлюють не ті події, які, на його думку, варто висвітлювати.