ПРОРОКУЙМО!

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Коли редакція намагалася знайти інформацію про те, що віщують астрологи і мольфари Україні у майбутньому, ми помітили цікавий момент: на багатьох інформаційних сайтах ніби під копірку повідомляється: війна закінчиться, як тільки до влади прийде новий президент, Україна і Росія створять міцний економічний союз і стануть могутнім противником НАТО.

 

Наприклад, відомий російський прогнозист Павло Глоба (за радянських часів йому було модно довіряти) сміливо пророкує, що Україна буде розділена, на країну чекає економічний спад, воєнні конфлікти всередині держави і занепад. За його словами, зірки прогнозують Україні партнерський діалог з Росією і створення блоку держав у Східноєвропейському регіоні, які будуть об’єднані на основі православ’я. Погодьтеся, звучить ніби з уст якогось скаженого гостя пропагандистського каналу «Звізда». Але ж ні, схоже, що під брендом «астропрогноз» нам намагаються «втюхати» інформацію з кремлівської методички. Тим паче, якщо ця інформація звучить в унісон із місцевими політичними силами, ідеї які ретранслюють Бойко, Вілкул, Медведчук, то проясняються цікаві речі.

Та вже згаданий і подібні йому астрологи вже не раз пророкували появу зручного для Росії президента (за його гороскопом, президентом мала стати жінка), тому його можна не боятися, він не збудеться, бо у 2014-му президентом став Порошенко. Справа в тому, що з року в рік нам уміло пророкують те, що зручно замовникам цих «пророцтв». Це щось схоже на соціологічні дослідження – яка політична партія замовляє, та в остаточному результаті і стає лідером рейтингу. (Можливості різного розу гендлярів у нашій країні безмежні – за гроші намалюють будь-який рейтинг і опублікують будь-який прогноз).

Проте всі пророки і соціологи стверджують, що 2019-ий рік стане для нас роком змін. Подібні висновки можна зробити і не маючи особливого дару до передбачення. Бо у 2019-му – двоє виборів – парламентські і президентські, а значить, зміни таки відбудуться.

Без будь-яких прогнозів зрозуміло, що буде гречка (або кури, як от під час грудневих виборів в ОТГ. Кури, до речі, ще й не українського виробництва).

Схоже, серед майбутніх кандидатів у президенти будуть і ті, хто смішить, і ті, хто розважає. Слово «зубожіння» стало смішним мемом.

Проте навряд чи найкращий президент, який у нас коли-небудь був (хто б там і як не аналізував, та він підняв нашу країну на новий рівень), має боятися шоуменів чи шоувуменів. Але є один парадокс: владу, яка чи не вперше в історії виконала всі свої передвиборні обіцянки, пересічний українець ненавидить більше, ніж усіх, хто красиво говорить і показує.

Реальна ситуація може виявитися дещо строкатою, але залишаймося оптимістами і прогнозуймо лише позитив. А раптом збудеться!