ЗЕ ШОУ

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Коли випадковий таксист протягом усієї нашої мандрівки наводив аргументи, чому він голосуватиме за Зеленського, я вважала, що хтось із друзів вирішив наді мною пожартувати.

 

Коли знайома два дні тому подзвонила привітати з Новим роком і принагідно запитати, чи не збираюся я голосувати за Зеленського, який, за її словами, працював довго і успішно дипломатом, я традиційно припустила, що мене розігрують.

Коли батьки моїх друзів назвали Зеленського артистом, який «може бути прекрасним політиком», стало трохи сумно.

А коли після новорічного привітання Володимира Зеленського на каналі «1+1» інформаційний простір буквально вибухнув оцінками цієї події (чи й не подія – на приватному каналі перед привітанням Президента включили монолог шоумена), зрозуміла, що тих, хто таки дивиться телевізор (а не читає газети, наприклад), більше.

Навіть ті, хто не має вдома телевізора, хто не дивиться його і не чує, висловлювали свою думку, намагаючись розставити крапки над «і», вирішити, чи має право будь-який зеленський іти у президенти і заявляти про це на одному з найрейтинговіших каналів,  і відразу зафарбувати подію у чорний чи білий колір.

На дорікання, чому ж ви у новорічну ніч таки дивилися той клятий канал, який нині критикуєте за нібито неповагу до Президента – вони відповідали щось на кшталт «так а що дивитися?» чи «я вивчаю свого ворога». А «вороги» – це шоумени (і шоувумени), які вискакуватимуть зараз з різних каналів, щоб переконати нас у чомусь, що потрібно їхнім карабасам-барабасам.

«Хотів ляпнути зеленкою Пороху, а ляпнув народу», – написав 1 січня відомий блогер Карл Волох. Але народу «ляпали» і не таким (і частині електорату це подобалося – не втираються, просять ще). І саме це дало привід повправлятися у красномовстві письменникам, експертам, пересічним громадянам, які за українською народною традицією говорили про це за різдвяним столом. І всі разом тим самим робили нашому національному блазню (чи то ляльці, якою керує ляльковод) велику послугу – безкоштовну масову рекламу.

Корисно іноді виходити за межі власних поглядів на життя. Бо коли зустрічаєш людину, яка каже, що їй у тисячу разів краще жилося при радянському союзі, чи коли намагаєшся поговорити з адептом російської православної церкви в Україні, то розумієш, наскільки всі ми різні і наскільки неочікуваним може бути вибір навесні.

Та поки що, як бачимо, видовища перемагають. Станом на 2 січня Володимир Зеленський з усіма його шоу таки б’є рекорди – відео з його участю подивилося найбільше українців (далі в рейтингах Ютуба − Голубой огоньок на каналі «Росія-1»)… А до команди «Зе» (заклик до приєднання до команди Зеленського з’явився у Фейсбуці) приєдналося тисячі прихильників.

Одним махом український Задорнов чітко окреслив свій електорат, а найцікавіше, що ніхто з нас не знає, чим закінчиться це шоу. Але кожен з нас може вплинути на його результат.