Не смішно

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Всі знали, що без дошкульних анекдотів не обійтися. Але що вони з’являтимуться з такою швидкістю і що їх продукуватимуть самі ж прибічники нашого нового президента…

Так, ми без гумору не можемо. Але дуже б хотілося, щоб у політичній історії України найсмішнішим залишалася «азірівка» або хоча б вінок, що упав в обійми Віктора Януковича. Але чомусь нам не до сміху – новообраний президент на час написання цього тексту спромігся висловитися лише з одного важливого питання і це не видача російських паспортів на територіях так званих ДНР/ЛНР. Удень, коли міжнародна спільнота виявляла занепокоєння щодо поведінки Путіна на Донбасі, він поїхав у Туреччину… відпочити. А тут ще й закон про мову прийняли – знову «невдобно», це ж стільки нових текстів треба завчити на такій нерідній тобі мові.

Ви можете сказати, що даремно ми так іронізуємо над новим президентом, але якою має бути поведінка електорату, якщо ще трохи і гасло «Зе президент» треба буде замінювати на «Де президент»?

Якою має бути наша поведінка, якщо країною збирається керувати віртуальна «команда Зеленського», а сам Володимир Олександрович (до речі, у день прийняття закону про мову він змінив своє ім’я у Фейсбуці з Владіміра на Володимира) і досі не вийшов із свого віртуального світу. Принаймні, до глядачів.

«Дорогу молодим треба давати, таким як ви!» – каже мені старший за віком знайомий. Я йому відразу: «Залишмо вік, скажіть, ви б довірили мені операцію на серці?». Але якщо виявиться, що я все ж таки вирішила зробити цю операцію, ким я буду в цьому випадку? Очевидно, злочинцем. І я заслуговуватиму на покарання. Здається, в нового президента так само. І навіть щось схоже на команду (ми туди самі вже засватали Комаровського, Данилюка, Абрамовічуса, а поки «сватали», то ) – і того поки що бракує.

«Генеральний прокурор мусить, як мінімум, мати юридичну освіту, бо від нього дуже багато чого залежить», – каже хтось із «команди Зеленського», і ми знову впадаємо в ступор: а як же кваліфікація президента? Чого це на пост генпрокурора не можна призначити... допоможіть хтось із прізвищами акторів з 95-го кварталу.

«Очевидно, що новообраний Президент не має досвіду публічної політики, міжнародних зв'язків та навиків ведення перемовин на найвищому рівні. Тому я б дуже хотів, щоб наші досвідчені політики відкинули свої образи, забули про нереалізовані амбіції і зосередилися на допомозі Україні», – знову передають записку нам із «команди Зе». Невже закінчилися професіонали із кварталу?

Та насправді це зовсім не смішно. А навіть страшно. Нам зовсім скоро набридне вправлятися в сарказмі, і поки ми обмінюватимемося різновидами комічного, Путін потихеньку, а може, й не потихеньку створюватиме підстави для анексії українського Сходу.

Не хотілось би думати, що фраза Зеленського «я ваш вирок» стосується народу, а не Порошенка.