Мир, справедливість, оновлення

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Найцікавіша боротьба за те, щоб представляти виборців у парламенті, схоже, розгорнулася на території Кропивницького, а саме на 99 окрузі.

У зв’язку з тим, що кропивничани дещо розбещені лавочками і білбордами, тутешні кандидати агітують з усіма трендовими спецефектами, озброївшись аналізами, гречкою (трансформованою у гречану кашу), фестивалем, що раптово змінив традиційну пору проведення та іншим. У принципі, все як у масштабах країни, ті ж самі кольори й обіцянки, тільки у применшеному вигляді.

Найперше, що не може не радувати: майже всі із зареєстрованих на сайті ЦВК кандидатів щиро вважають, що належать до команди чесних і порядних людей.

«Головна мета нашої команди – докорінно змінити стару систему влади», – пише кандидат від «Слуги народу» журналіст Олександр Дануца. Він, правда, вже встиг попрацювати на «стару» систему влади, підтримуючи Блок Петра Порошенка, а раніше – навіть Наталю Королевську, а ще раніше «Нашу Україну». Але як висловився очільник партії «Слуга народу» Дмитро Разумков, для того, щоб людина не мала політичного минулого, її слід «брати» із дитячого садка. Звісно, що представник партії «Зе» обіцяє добиватися створення найкращих умов для зеленої енергетики, також у його планах – спрощення процедури імпічменту президента (кажуть, що президент Зеленський ветував закон про імпічмент, ну то таке).

Про імпічмент президента пише у своїй програмі і кандидат у нардепи свободівець Капітонов. А ще пропонує позбавляти ліцензій ЗМІ, які порушують мовне законодавство, принижують національну гідність українців або ведуть антиукраїнську пропаганду. Його ідеологічний противник ще один кандидат у нардепи Анатолій Ларін (до речі, земляк нового Зе-президента) із опозиційної платформи «За життя»  збирається лобіювати надання Донбасу автономного статусу у складі України, прийняття закону про амністію, вважає антиконституційними і дискримінаційними закони про мову, освіту, перейменування церкви і планує піклуватися про відновлення зв’язків із Росією… В принципі, майже все те, що планує зробити Путін руками своїх уповноважених в Україні. Але вибір за нами.

Колишній в.о. міського голови Іван Марковський, який балотується від Аграрної партії, вважає, що винними в руйнації держави та переддефолтному її стані є колишній президент та його уряд (що? га? Невже не Янукович лишив Україну із порожньою казною?).  «Створити у регіоні атмосферу єдинства» планує ще один кандидат у нардепи від Кропивницького Тігран Хачатрян. Кілька пунктів своєї програми він присвятив розвитку регіонів, але наприкінці два жирних плюси: це турбота про екологічний стан міста і піклування про дітей, для яких планує створити умови.

«Разом ми зможемо більше» – це гасло Олександра Цертія. Найціннішими у його програмі є перші пункти, пов’язані із модернізацією системи ЖКГ.

Продовження – у наступному номері.