Знову об’єднали країну

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Що об’єднує нас, українців, із Івано-Франківщини і Запоріжжя, Чернігова і Одеської області, Кіровоградщини, Черкащини?

Фрази «якось то воно буде» і «хай так»? Далеко і надовго відкладена думка про заробітки в Польщі («не потягну», «далеко від дому», «дітей/чоловіка, дружину не хочу лишати» чи «ще трохи почекаю»…), звичка звинувачувати у всьому попередників, чи їзда по однаково страшних українських дорогах? У 2019-му нас, українців, об’єднав Зеленський. Об’єднав один раз, а потім «наздогнав» і об’єднав ще раз (принаймні тих 40% виборців, які взяли участь у голосуванні на нинішніх парламентських виборах).

Тих, хто не голосував за Зе, напевно, хилить на відчай, бо готуються до внутрішньої окупації. Мантра про те, що закон про мову чи безвіз на хліб не намажеш, і досі актуальна. Такими темпами актуальною скоро може стати новина про те, що, наприклад, Петро Симомненко позивається до Мін’юсту з вимогою скасувати заборону комуністичної партії/ Або що звинуваченого у державній зраді Єфремова, що сам зізнавався у фінансуванні сепаратистів, відпустили з-під домашньогоу арешт…

Новітній етап української політики починається тим, перше засідання нової Верховної Ради відкриватиме…78-річний народний депутат від Опозиційної платформи «За життя» Юлій Іоффе. Феєрично, враховуючи, що більшість українців голосувала саме за НОВИХ політиків. Чи може треба було дати це право автоблогеру Саньку, який ще нещодавно виставляв фото із непристойними жестами у футболці з написом «Нах…й войну», а завтра вже представлятиме 169 округ в українському (в українському?) парламенті.

Рівень дискусії обіцяє бути серйозним. Адже поряд із Саньком може сидіти весільний фотограф, за якого проголосувала більшість у 77 окрузі (він обігнав ексрегіонала, директора «МотроСіч» Вячеслава Богуслаєва), донька продюсера «Ліги сміху» (округ №14, Вінничина), яка має бізнес в окупованому Росією Криму. А якщо «Ліга сміху» не допоможе, то можна створити депутатське об’єднання з керівником студії «Мамахохотала» паном Грищуком, який на 25% більше набрав голосів за досвідченого народного депутата Третьякова. А ще ж одна вишенька на тортику – у  Верховній раді буде свій ревізор – до парламенту пройшов красень Микола Тищенко, ведучий програми «Ревізор».

До команди майбутніх законотворців-новаторів може долучитися і актор «95 кварталу» Юрій Корявченков (до парламенту балотувалися майже всі його родичі, та пройшов лише він. Родичів, мабуть, не показували по телевізору десять років поспіль, як це робили з «95-м кварталом»). Та з п’ятьома нардепами, що мають лише середню освіту (ух! pаконотворці!) їм буде під силу долати епоху бідності.

Українці, судячи з результатів виборів, упевнені, що саме ці люди здатні подолати згадану епоху бідності і зубожіння. Чи зможуть?