Дайте ще

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

27 серпня минуло сто днів, відколи в Україні новий президент. Для тих, кому важко було повірити дійсності і звикнути до самого формулювання «Президент України Володимир Зеленський», минуло достатньо часу, щоб пройти всі п’ять стадій прийняття неминучого: заперечення, гнів, торг, депресія і прийняття.

 

На самій зорі президентства ми смакували такі новини: адміністрація, точніше Офіс президента переїжджає, бо бюрократичні стіни будівлі на Грушевського давлять енергетикою. Кортежів не буде. Кумівства не буде. Президентський парк літаків буде анульовано. Корупцію подолають, тарифи зменшать, схему Роттердам + анулюють, емігрантів повернуть додому. Оце так десакралізація інституту влади!

Сьогодні маємо такі новини: переселення відміняється, на це потрібно купа ресурсів, літаки президенту таки потрібні – графік у глави держави занадто шалений і підрізати крила ніхто не збирається. Їздити без кортежів не вийде – служба безпеки не дозволяє. Щодо емігрантів, то остання поїздка президента до Варшави засвідчила, що в глави держави не знайшлося часу для зустрічі з українською діаспорою (лишається сподіватися на відеоролик, у цьому Володимир Зеленський сильний). Роттердам +– найдешевша схема закупівлі вугілля, від якої  відмовлятися недоцільно. Щодо кумів, то не тільки куми-свати-брати, а навіть донька криворізького викладача Зеленського отримала посаду в столиці (2 вересня Ірина Копайгора стала співробітницею Антимонопольного комітету). Тут уже тьмяніє байка про Ліпецьку фабрику, коли починаєш рахувати, скільки кварталівців сидить у парламенті і на Банковій.

І вишенька (просто нам, «простим людям», не пояснили логіки, а вона скоріше за все існує) – це залишений на своїй посаді міністр МВС. Не один із найкращих міністрів закордонних справ Павло Клімкін, не Уляна Супрун, за якої в Україні з’явилася реальна надія на медичну реформу, а той, за чиєї каденції відбувалися убивства Катерини Гандзюк, п’яні поліцейські відібрали життя в чотирирічного хлопчика, по країні, мов гриби, виростали космолоти, масово вивозили бурштин, ні дня не минало без інформації про рейдерські атаки і купа всього видимого і не видимого все тим же «простим людям». Та й це не проблема, адже, як заявив голова парламентської фракції «Слуги народу» Давид Арахамія, у міністра внутрішніх справ Арсена Авакова є гральний бізнес, який планують легалізувати (про це він сказав в ефірі телеканалу ZIK).

Ось із такими парадоксами нова країна починає нове життя. І президенту вже ніхто не заважатиме (навіть журналісти, для яких відтепер, наприклад, засідання уряду закрите). Тепер уже президенту ніщо не заважатиме робити нас щасливішими. Бо все в його руках: парламент, що володіє здатністю голосувати не читаючи, уряд, прокуратура… Чи знову «дайте йому сто днів»?