Поїхали зі мною, пане Смілянський

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

У четвер, 21 листопада, у Києві відбулася всеукраїнська нарада редакторів на чолі з головою Національної спілки журналістів Сергієм Томіленком. Понад сотня редакторів спільно з народними депутатами обговорювали стан співпраці з Укрпоштою та інші проблеми (які на цьому тлі не такі вже й проблеми).

Взяти участь у цій надважливій нараді генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський не зміг, натомість прокоментував акцію у головному офісі так: «Приберіть свій цирк, мене немає в офісі, я зустрічаюсь з працівниками». Саме такий коментар з’явився під публікацією Сергія Томіленка з інформацією про акцію протесту, організовану журналістами у приміщенні гендирекції Укрпошти (гора прийшла до Магомета). Смілянський наголосив, що готовий спілкуватися з журналістами та видавцями, але «не з НСЖУ (Національною спілкою журналістів), поки не буде вибачень та спростувань фейків». Під фейками пан Смілянський розуміє інформацію, яку поширювала у тому числі й «Нова», і пов’язана ця інформація з катастрофічним станом доставки газет у Бобринецькому районі.

«Я видавець, поспілкуйтеся зі мною. Давайте разом проїдемося по селах, зайдемо у кілька поштових відділень, побачите реальність. Я покажу щоденник, де записую інформацію про кожен дзвінок від наших читачів, ви подихаєте повітрям у цих поштових відділеннях... Чим я можу допомогти? Я щиро цього хочу», – звернулася я у коментарі до пана Ігоря, додавши своє фото на фоні поштового відділення у Нечаївці Компаніївського району (ну, щоб уже точно не пахло фейками). Та це, звісно, не допомогло – розмова і далі продовжилася у форматі протистояння «пошта – видавець». Та найголовніше, за словами пана Смілянського, жодного відділення на Кіровоградщині у 2019 році не закрили… (ось тут просимо вашої допомоги, шановні читачі, – повідомте нам, чи це справді так?)

Отже, що вирішили редактори провідних газет України на своїй нараді?

У колективному зверненні до керівництва держави закликали вжити невідкладних заходів для захисту і розвитку українського інформаційного простору. «Закриття поштових відділень на селі, постійне підвищення тарифів, скорочення листонош, зміна в односторонньому порядку маршрутів і графіку доставки робить газети залежними від пошти, а не від читача. За п’ять років тарифи на передплату і доставку періодики зросли більш ніж у 4 рази. Це призвело до падіння тиражів газет і навіть до припинення друку низки видань... Останнє підвищення тарифів Укрпошти, яке сталося у вересні цього року, робить газети недоступними для сотень тисяч читачів. Така політика поштового монополіста знищує друковану пресу! Уряд має невідкладно призначити незалежний аудит тарифів  Укрпошти для вгамування апетитів керівництва поштового відомства, у складі якого десятки офіційних мільйонерів!» – під цим зверненням свої підписи поставили сотні редакторів. А моє запрошення – скромного редактора скромної обласної газети – залишається в силі. Можливо, саме після спільної поїздки Бобринеччиною чи якимось іншим районом риторика керівництва Укрпошти зміниться…