Алло, гараж!

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Всі ми мріємо про Європу (вживаю це слово у значення «комфорт» і зручність) у себе у дворі. Але разом із тим усі хочемо, щоб гараж був поряд чи недалечко  – на відстані ста метрів від під’їзду, в ідеалі – у дворі власного будинку. Та виявляється, традиція «облагаражуватися» (як і склити балкони, до речі) – це риса суто пострадянських країн. Україна і Кропивницький зокрема не виняток. У нас вона лягла в основу схеми, коли землю нібито під гараж виділяють на клумбах, газонах і майже на проїжджій частині.

 

Алгоритм отримання землі відносно простий. Як дослідили наші колеги із сайту «Без купюр»,  треба принести до міської ради довідку про інвалідність, і тоді умовну клумбу чи газон у дворі виділяють спочатку людині з інвалідністю, а потім дивним чином вона, земля, змінює своє призначення або ж перепродається, і на ній виростає чи то МАФ, чи то інша краса, що приносить прибуток, водночас спотворюючи архітектурний образ вулиці чи двору.

Днями у мережі з’явився заклик підписати петицію, автор якої пропонує заборонити виділяти землю під гаражі у Кропивницькому. На його думку, будівництво гаражів у дворах багатоповерхівок – це застаріла традиція СРСР. «Наші житлові масиви не призначені для гаражного будівництва та є дуже неекономним використанням міського простору». За підрахунками Юрія Вовкотруба, автора петиції, гаражі займають простір, необхідний для стоянки 3-4 автомобілів.

«Для організації стоянки та зберігання автомобілів доцільніше створювати та підтримувати підземні паркінги (в нових об'єктах), автостоянки, криті автостоянки, гаражні кооперативи за межами житлових масивів чи на вільних пустих місцях згідно з генпланом міста. Для втілення своєї ідеї автор пропонує заборонити будувати нові гаражі, не видавати дозвільної документації на будівницвто гаражів, заборонити виділення земельних ділянок під гаражі в межах міста, перевірити гаражі міста на легальність, змусити знести нелегальні, додати до плану розвитку міста поступове винесення існуючих гаражів в гаражні кооперативи за місто». Звучить нереально для нашого міста, враховуючи нещодавні скандали з ковбасним магазином на клумбі по Великій Перспективній і МАФами на місці пів сотні дерев по вулиці Академіка Тамма.  Та все ж є шанси бодай привернути увагу до цієї теми, бо проблема вже надто очевидна, щоб не намагатися її вирішити.

Тим паче, що наприкінці минулого року міська рада Кропивницького затвердила нові правила благоустрою міста. Серед вимог до благоустрою – наявність поливальних пристроїв (і це звучить як щось фантастичне, бо влітку в нас навіть фонтани не працюють), наявність табличок із назвами вулиць та навіть номерів квартир. Серед фантастичного – правила утримання майданчиків для вигулу домашніх тварин (з тієї ж опери і заборона вигулювати тварин у місцях загального користування), озеленнення рослинами-аборигенами (а не туями, як це люблять робити у Кропивницькому) та купа всього, «як у Європі».