Що там депутати?

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Вони працюють. Періодично голосують «за» або «проти», утримуються і навіть дозволяють собі не відвідувати сесійну залу – все за давньою традицією українського парламентаризму.

 

Загалом у 2019-му парламент ухвалив 361 законопроєкт та постанову.

А як працювали народні депутати, представники Кіровоградщини?

Працювали із зарплатою у близько сорок тисяч гривень (це, зокрема, дані за перший місяць депутатства). Окремі з них навіть отримують компенсацію за найм житла в столиці (Олег Воронько – майже 80 тисяч гривень, Олександр Дануца – трохи більше 20 тисяч, Ігор Мурдій та Богдан Торохтій – по майже 40 тис. грн (цю інформацію містить «Список народних депутатів України, яким здійснена виплата компенсації для оренди житла або винайму готельного номера у грудні 2019 року за період з 29 серпня по 31 грудня 2019 року»).

Голосування відбувалося без особливих перипетій. Ось недавно четверо мажоритарників від «СН» та двоє «списочників» від Кіровоградщини одностайно підтримали закон про імпічмент президента. 6 січня Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт щодо легалізації грального бізнесу. «Слуги народу» від Кіровоградщини також були одностайними у підтримці цієї ініціативи. Олександр Дануца (99-й округ), Ігор Мурдій (100-й округ), Юрій Кузбит (101-й округ), Олег Воронько (103-й округ), Богдан Торохтій та Олег Тарасов проголосували «за».

Ще один депутат-слуга Олександр Дануца нещодавно відзначився ініціативою, яку підтримало Міністерство юстиції. Дануца взявся просувати ідею перенесення Центрального загсу, тобто ДРАСу, із не вельми презентабельного приміщення по вулиці Гоголя до приміщення по вулиці Дворцовій. Про це народний депутат розповів на своїй сторінці у Фейсбуці.

Центральний ДРАЦС планують облаштувати по сусідству із редакцією «Нової газети» – в приміщенні обласного управління юстиції за адресою: вул. Дворцова, 6/7. У дворі будівлі планують побудувати церемонійну залу, облаштувати ландшафтну зону та фонтани. Проте зазначають: будівництво буде можливим лише після замовлення та виготовлення проєктно-кошторисної документації з проходженням державної експертизи та виділенням додаткового фінансування. Проте поки що ні в обласному, ні міському бюджеті Кропивницького не передбачені кошти на такі новації. Та якщо справу, яку вже давно мало б вирішити місто, таки вдасться втілити в реальність, Олександр Дануца може стати справжнім «весільним генералом» і отримає право бути на весільних фото усіх пар, які розписуватимуться в новому ДРАЦСі. Бо той, на Гоголя, в обрамленні будівельного паркана і сміттєвих баків – багаторічне відверте знущання з молодят.

Новини про інших депутатів не відрізняються оригінальністю: провів особистий прийом, розглянув питання, «які потребують особистого втручання», взяв на контроль для більш детального вивчення тощо.

Слідкуємо далі.