Обміняю депутата на собаку

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Ні тижня без зашквару не можуть «зелені» депутати. Цього разу історія з собакою у якості оплати за газ не на жарт сколихнула інформаційний простір, тему собак і нардепів обговорювали цілий тиждень скрізь. Нагадаю: 31 січня в ефірі програми «Голос народу» 112 каналу нардеп від «Слуги народу» Євген Брагар запропонував нашій землячці – пенсіонерці з Аджамки Любові Колючій продати собаку, щоб заплатити за комунальні послуги.

При цьому він уточнив, що пес має бути елітної породи. «Якщо собака елітної породи, вона може її продати в будь-який момент і спокійно заплатити», – сказав Брагар.

Наступного дня, після шквалу критики на його адресу, депутат Брагар написав у Фейсбуці, що йому дуже шкода, що його висловлювання на 112 каналі викликали таку бурхливу реакцію. «Я – нове обличчя в політиці і не навчився відповідати на чуттєві питання. У всіх нас є бабусі, дідусі, батьки, які отримують досі малі пенсії». Він підкреслив, що нікого не хотів образити, а лише прагнув звернути увагу на випадки несправедливості, коли люди, які не потребують допомоги, користуються субсидіями, приховуючи маєтки і свій розкішний спосіб життя.

У партії «Слуга народу» критично поставилися до висловлювань однопартійця, які яскраво демонстрували рівень його інтелекту. Принаймні прокоментували позицію Брагара, наголосивши, що не підтримують його слова і його твердження не відображає позицію партії. «Не готовий до прямих ефірів – займайся законодавчою роботою. Від неучасті в ток-шоу ще жоден депутат не помер ... Сподіваюся, ситуація стане уроком для всіх, хто шукає швидкої популярності», – зазначила заступниця голови фракції «Слуга народу». (Хоча після таких висловлювань стає страшно за українське законодавство, яким прийшли займатися «професіонали».).

Жителі Аджамки теж не ковтнули слова Брагара, і в неділю, 2 лютого, сільський голова Тетяна Зайченко повідомила, що запросила нардепа вибачитися перед бабусею. Та, звісно, Аджамка і Київ на різних планетах, нардепа не діждалися, проте він вибачився по телефону.

Пса, який би мав допомогти Любові Павлівні розплатитися за комуналку, звати Шарик. Це 14-річний собака, який на ланцюгу оберігає обійстя бабусі Люби. Таких в Україні тисячі – інколи здатних приносити користь, більшу за депутата.

Поки на всю Україну слуги народу відверто «тролять» пенсіонерів, Нафтогаз, очевидно, щоб бути у тренді, офіційно нагадує: «Пpoдaвaти сoбaк, кoтів, хoм‘яків, чеpепaх тa інших дpузів не тpебa. Тpебa звеpтaтися пo гpoшoву дoпoмoгу, нa яку ви мaєте пpaвo зa зaкoнoм».

Хто хотів, щоб було весело – отримав стовідсотковий кавеен. Від якого щоправда, чомусь дуже гірко.

Тим часом слуги народу можуть перегнати за кількістю оригінальних висловлювань представників Партії регіонів. Хоча безсмертна цитата колишнього прем’єр-міністра України Микола Азарова «не скиглити, а брати лопату і годувати свою сім’ю» приблизно однакового ґатунку, як і цитата про собаку…