Шарики і «Шарикови»

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Тема собаки Шарика із Аджамки цього тижня вважаємо закритою. Нардеп не приїхав на запрошення селян, журналісти профукали свій вихідний, даремно з’їхавшись з камерами у суботу в маленьке село під Кропивницьким, але слуга народу виявився несправжнім слугою, тому головним героєм усіх сюжетів став 14-річний Шарик.

 

Зате тема «Шарикових» залишається актуальною з року в рік. Для міста, області і країни.

У Кропивницькому по вулиці Попова один із таких вирішив поставити магазин. На території садочка (не дитячого, а посадженого кілька років тому жителями прилеглого будинку), на місці, де проходять інженерні комунікації, в разі пошкодження яких без тепла та води може залишитися цілий спальний район, дитсадок і поліклініка. Але «Шарикову» дарма. Він уперто наполягає: дозвіл на проведення земляних робіт йому видали в міській раді Кропивницького, а те, що під адміністративно-комерційним центром проходитимуть комунікації – не проблема. Він їх… перенесе.  Попри опір місцевих мешканців, імовірне знищення зеленої зони під час будівництва і ризик створити надзвичайну ситуацію, наполегливий кропивничанин методично плює на фактори, що грають проти його ідеї. Заповітний папірець із дозволом магічно діє на пручання незадоволених, і ми розуміємо, що таким чином – коли 24 депутати міської ради з легкістю голосують «за» зміну цільового призначення, у Кропивницькому легалізується схема заробітку на комунальній землі.

А ось у центрі міста продовжуються баталії – громадські активісти воюють проти появи ще одного супермаркету на місці колишнього кінотеатру. Ну як воюють, пишуть коментарі у Фейсбуці, така нині війна. Попри те, що секретар міської ради Андрій Табалов офіційно заявив, що міська рада проти зміни цільового призначення приміщення (мовляв, у місті з 200 тисячами населення лише один кінотеатр – це мало), приміщення вже обнесли будівельним парканом.

Висока концентрація «Шарикових» і у Верховній Раді. Один із народних обранців не встигає проголосувати за важливий закон, бо в час голосування якраз знімає відео для соціальної мережі (чого отого перериватися?), інший у час, коли депутати мали б працювати у комітетах, безперешкодно літає в Москву і фотографується на Красній площі та на фоні Мавзолею, а потім щиро заявляє, що ворожнеча між українцями і росіянами «штучно роздмухана», і після цієї поїздки нардеп збирається зробити все, щоб повернути мир і здоровий глузд. 

На цьому фоні найважливіші теми – як-от голосування за ідею ринку землі (хоча ні, не за ідею, а за конкретний  законопроєкт, який втілюватиме цю ідею в життя, який би захищав права мільйонів власників земельних паїв і потужний стимул до розвитку економіки) залишаються непоміченими. За прогнозами, життєво важливий для українців закон ухвалять орієнтовно у квітні, а поки що за порадою голови фракції «Слуга народу» журналістам можна «йти у відпустку, бо буде нудно і не буде жодних новин».