Велика культурна нарада

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

У Кіровоградській обласній державній адміністрації відбулася велика зустріч культурних діячів та представників сфери туризму. Очолила зібрання нова заступниця голови обласної державної адміністрації Тетяна Волинець. На своїй батьківщині – вона родом із Херсона – жінка керувала управлінням курортів та туризму Херсонської обласної держадміністрації. На Кіровоградщині буде опікуватися (і вже почала) гуманітарною сферою.

 

А днями Тетяна Волинець вирішила особисто познайомитися з тими, хто багато років намагається зрушити з мертвої точки туризм на Кіровоградщині. Парадоксально, та це перша подібна нарада, на якій зустрілися усі зацікавлені в розвитку туризму області активні громадяни і чиновники, котрі теоретично тримають у руках важелі впливу на цей самий розвиток. До того ж, кожен із учасників мав можливість розповісти про власний проєкт, показати відео чи слайди, поставити питання і «захистити» свою ідею. Обирали учасників теж надзвичайно демократично – під постом у Фейсбуці Тетяна Волинець закликала зголошуватися усіх, кому цікава ця тема. Запрошення викликало справжній ажіотаж, і мала зала ОДА ледь вмістила усіх «туристів».

Попри те, що зустріч тривала понад дві години, нудно не було. Натомість було дискусійно, цікаво і легко.

Учасників великої культурної наради умовно можна було поділити на три групи. Перші – це ті, хто вже не перший рік втілює свої проєкти за підтримки окремих меценатів і того дня вирішили не акцентувати на наявній фінансовій підтримці, пропонуючи надалі робити те саме, але вже під патронатом обласної держадміністрації. Інші – це донкіхоти з віддалених від Кропивницького населених пунктів (як-от Гайворон, Помічна, Світловодськ чи Попельнасте), які у своїх маленьких містечках втілюють великі ідеї, та все ж потребують ґрунтовної підтримки. Вони ризикнули приїхати до Кропивницького з надією: а раптом цього разу їх почують. Треті – це ті, які просто прийшли розповісти про те, як у них все вдається (і це не може не радувати). Серед авторів найяскравіших виступів – дослідник історії Світловодщини Микола Середенко, міський голова Помічної Микола Антошик з ідеєю про вагон-музей, представник Гайворона з темою про вузькоколійку, представниця Новомиргорода, яка прагне звернула увагу на унікальну архітектурну спадщину міста, яке з новим міським головою вийшло на якісно новий етап розвитку… Слово мала і директорка музею в селі Нечаївка Компаніївського району Наталя Михайловська. Вперше взявши участь у подібній «високій» нараді, вона говорила, не стримуючи емоцій: «Я хочу, щоб мене нарешті почули! Хочу, щоб про Нечаївку, її музей, унікальний степ дізналися!» – звернулася пані Наталя. Та крім емоцій, Тетяна Волинець зажадала проєктів – з цифрами, бюджетами і конкретикою. Та це нікого не налякало, навпаки – надихнуло.