Дві війни

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Коли наш президент в інаугураційній промові казав про те, що мріє, щоб до України повернулися з-за кордону усі заробітчани, мені цей процес уявлявся по-іншому. Але, мабуть, усі розуміли, що змінюватися мали не українці поза межами країни, а сама країна повинна була якісно трансформуватися, ставши кращою, ніж умовна Італія, Німеччина чи Китай.

 

І коли на бордах з’явилися гасла «Весна прийде – саджати будемо», теж у кожного виникали різні асоціації, але точно не про сидіння на карантині. Весна і справді прийшла, і ми й справді сидимо. От іронія долі!

Але більше не хочеться пророцтв.

Разом у ці дні ми можемо пошукати приводів для радощів. Бо більше побудемо зі своїми сім’ями, знайдемо час для випробовування рецептів (з «Нової газети», еге ж) і навіть читання книг.

А можна саркастично порадіти, що нардепів, які чи не першими в Україні навезли «корони» із закордонних курортів, уперше будуть лікувати в українських лікарнях (бо у Феофанії немає інфекційного відділення!). «Так їм і треба», – скажемо ми, правда, перед тим проголосувавши саме за таких, кого тепер не шкода.

А що ж Кіровоградщина? 50 тестів на визначення інфікованих коронавірусом у нас з’явилися в понеділок. Тож усе як казав головний санітарний лікар країни пан Ляшко – з появою тестів кількість інфікованих буде збільшуватися. У нашому випадку ця кількість може збільшитися на 50 осіб.

Центральні районні лікарні, наприклад, почали збирати гроші на придбання апаратів штучної вентиляції легень (зокрема, інформація про це розміщена на сайтах Добровеличківської та Світловодської ЦРЛ). Бабуськи продовжують їздити на базар чи до церкви, натхненно воюючи за місце в громадському транспорті, а ось священнослужителям взагалі немає рівних: у неділю в мережі з’явилося фото і відео про окроплення святою водою вулиць Кропивницького і священний об’їзд села Розумівки Олександрівського району.  У першому випадку отці в рясах стояли в кузові дорогущої «іномарки», у другому – на маршрутці.

Подібну антикоронавірусну терапію зафіксували й у інших містах, зокрема в Черкасах так само порушуючи правила дорожнього руху, стоячи в кузові авто з хоругвами, рятували місто від інфекції. А заражений священник із Тернопільської області встиг провести п’ять богослужінь… А тим часом Українська православна церква поширила повідомлення про те, що записки про службу за упокій і за здравіє можна подавати онлайн, а УКГЦ заявила, що готова передати свої храми для створення шпиталів для хворих на коронавірусну інфекцію.

З коронавіросом може з’явитися безліч речей, які ми не помічаємо. Чи проліски в лісі, чи підвищення ціни на картоплю й цибулю в АТБ. Але найстрашніше – смерті на фронті. Спитай у кожного – всі знають, яка кількість жертв в Італії на сьогодні і скільки померло в Україні. А скільки вбито вірусом putin-2014? Насправді маємо дві війни і з кожної маємо вийти переможцями.