Розгорілося

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Після місяця «сидіння» на карантині внаслідок пандемії, моніторингу нових і нових смертей, після кількох тижнів масштабних пожеж по всій Україні і смогу, який відчутний навіть у центральній частині, після землетрусу в Ужгороді (хай у 3 бали, але ж!) і пилової бурі інколи здається, що нам тільки й залишилося, що привітати з успішним приземленням на планеті Земля інопланетян. Хай уже розбивають свій табір десь на Майдані Незалежності чи Олімпійському, і весь набір міфічного апокаліпсису під акомпанемент цвіту яблуні буде зібраний.

 

Епідемія-пожежі-смог-буря-землетрус-прибульці – все, як у традиційних голлівудських апокаліптичних фільмах. Тільки місце дії – це не Голлівуд, а Україна. Тільки це не фільм, а реальність. Реальність, яку можна відчути і побачити, виглянувши за вікно, вдихнувши задимлене повітря на повні легені і усвідомивши, що такого запаху весни, який ще був п’ять років тому, ти вже не почуєш. Його ніби заніс за високі гори оцей буревій, що вже третій тиждень висушує наші поля і городи. Натомість приніс інформацію про те, що запасної землі в нас немає.

«Згоріла хата, гори й сарай», – подумала, мабуть, частина українців, і таки вирішила, попри карантин, піти до церкви. Отак махнувши рукою на всі загрози заразитися і рознести заразу, 130 тисяч українських віруючих рушили до храмів освятити свої великодні кошики. І хоча, за офіційними повідомленнями поліції, на Кіровоградщині не зафіксовано порушення карантину, та в мережі можна переглянути кілька відео, на яких видно групки вірян навколо собору Різдва Пресвятої Богородиці та Преображенського храму у Кропивницькому.

У результаті такого святкування Великодня через 5-10 днів в Україні прогнозують сплеск захворювання на коронавірус…

Тим часом здається, що земля всіма силами намагається подавати нам сигнали про те, що ми їй набридли. Зі своїм споживацьким ставленням до природних ресурсів – зі своїми заводами і шахтами, атомними електростанціями, вирубуванням лісів, копанням бурштину, зоопарками і цирками. (Ось у Кропивницькому який рік не можуть прикрити стихійне звалище у кінці вулиці Гоголя. Камази раз у раз вивалюють в урвище над річкою господарське сміття, спецінспекція виписує штрафи, і все повертається на круги своя. «Людина розумна» з упертістю воює з природою).

Ще одним різновидом гібридної війни стали підпали очерету і сухої трави – черговий метод для чергового виснаження державних ресурсів та тлі пандемії і коронавірусу. Цієї весни горіла дельта Дніпра, ліси в Чорнобильській зоні, згоріла долина нарцисів на Закарпатті… Розгорілося так, що Національна гвардія почала антидиверсійну операцію в лісах на Житомирщині, створено спеціальну групу МВС, а Москва вже запропонувала свою допомогу в боротьбі з пожежами…