Ще трохи посидимо вдома

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

В Україні пом’якшили карантин і дозволили писати «карантінь».

 

А якщо без тіні жарту, то читати вам «Нову газету», зроблену нами «з дивану», ще до 22-го травня.

Отже, послаблений карантин викликає кілька запитань: якщо батькам дозволили виходити на роботу (магазини, салони краси, перукарні, нотаріальні контори запрацюють), то куди дівати малечу, адже школи і садки і досі зачинені.

Якщо дозволили відкрити музеї і бібліотеки, то як туди діставатися працівникам, якщо громадський транспорт і досі не запустили?

Правда, є послаблення, яке не викликає дискусій - «городським» дозволили гуляти в парках (а для мешканців багатоповерхівок це неабияке послаблення, не зрозуміле пересічному жителю Нечаївки чи Турії, де лісопаркова зона може бути за сто метрів від хати).

А загалом, думати про себе – базова необхідність кожного, хто опинився поза зоною звичайного життєвого комфорту. Тож карантин – не карантин, а розсада нині – головна стратегічна покупка, що може визначити добробут українців у нинішньому році. Свій до свого пішов – і ось уже біля воріт обійстя на одній із вулиць Кропивницького (не здаватиму де, бо раптом мені теж розсада потрібна) стоїть черга людей різного віку, хто в масках, хто без масок, а хто в масці, вдягнутій так, щоб дихати носом і розмовляти. Чим не базар, який півтора місяці не давав заробітку сотням українців?

Малий і середній бізнес витягав на своїх плечах Майдан і армію на початку російської агресії. Сьогодні цей бізнес дещо прив’яв унаслідок «професійних» дій української влади. Але чомусь маленький магазинчик моєї подруги, де вона продавала дитячі речі, довелося закрити, а великі супермаркети, куди зазвичай сунуть натовпи покупців, працюють. Цілком можливо, що після такої «підтримки» ось ці представники потихеньку вибиратимуться з України на заробітки туди, де цінуватимуть їхню працю – в Польщу, Німеччину, Італію – заробляти гроші відповідно до своїх уявлень про нормальну роботу і нормальні заробітки.

Але поки ми посидимо вдома, в Кропивницькому, наприклад, продовжують вивалювати сміття в урвище над річкою. Маю на увазі ту саму історію, про яку розповідав мій колега Ігор Крушеницький у минулому номері «НГ».

Як написав голова спецінспекції Андрій Максюта у понеділок, 4 травня, на своїй сторінці у Фейсбуці, незаконне сміттєзвалище як працювало, так і працює, а спецінспекція продовжує рахувати кількість самоскидів, що викидають сміття. «Поки поліцейські проводять розслідування і «встановлюють» причетних до масового забруднення природи через організацію приватного незаконного сміттєзвалища…,
небайдужий місцевий житель на цих вихідних знову затримав одного з організаторів незаконного сміттєзвалища Р. Коновальчука за його звичним зайняттям – «обілечування» водіїв самоскидів і запуск висипатися у кручу».

Ну, а ми поки що посидимо вдома…